Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 hét munkaviszony nélkül:...

1 hét munkaviszony nélkül: felmondtam, a jelenlegi munkaviszonyom véget ér október 25-én, viszont az új munkahelyemen csak november 1-én kezdhetek. A köztes egy hét alatt bejelentkezhetek munkanélkülinek, lehetek valahogy biztosított?

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell bejelentkezni, az alatt úgyis biztosított vagy.
2012. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Illetve nem biztosított, hanem jogosult, de nem akarlak megkavarni :P
2012. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az alapul szolgáló jogosultsági feltételek megszűnését követően még meghatározott ideig fennáll, ez az ún. passzív jogon való jogosultság.

Ha a jogosultsági feltétel (pl. munkaviszony) megszűnését megelőzően ez a feltétel megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig marad fenn."


Arra az 1 hétre nem kell bejelentkezned.

2012. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Igen, bejelentkezhetsz, ha igényt tartasz rá, és jogosult is vagy álláskeresési járadékra. Ugyanis biztosított csak akkor leszel arra az egy hétre is, ha járadékot folyósítanak a részedre. Ez jelenti azt, hogy valaki biztosított.


Az egészségügyi ellátásra való jogosultságot jelenti az, ha valakinek megszűnik a biztosítása, akkor még 45 napig passzív jogon jogosult erre (ha legalább 45 napig előtte biztosított is volt). Ez azt jelenti, hogy nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie azért, hogy orvosi, kórházi ellátásban, stb. részesüljön. Amint lejár a passzív időszak is és nem lett közben valahol valamilyen jogon biztosított, akkor fizetnie kell ezt a járulékot még akkor is, ha semmilyen jövedelme nincs.


Tehát az egészségügyi ellátásra való jogosultság és a biztosítotti státusz nem egy és ugyanaz!

2012. szept. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ezt a rész kiemeltem,mert tetszett:


"fizetnie kell ezt a járulékot még akkor is, ha semmilyen jövedelme nincs"


azért ez jó vicc,mert ha sehonnan nincs semmilyen jövedelmem,akkor hogyan tudnék fizetni??????

2012. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!