Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ahhoz, hogy előbb eljöhessek...

Ahhoz, hogy előbb eljöhessek a munkahelyemről, hogyan kell számítani a 2 éven belüli 365 munkanapot (biztosított napot)?

Figyelt kérdés
Tudom, buta kérdés, de pl. ha 2011. február 1-jével kerültem főállásba, akkor 2012. február 1-jével már megvan a 365 munkával töltött nap, vagy a hétvégék nem számíthatók bele, csak a hétfőtől péntekig terjedő napok? Most akkor jogosult vagyok jelen pillanatban tgyásra és gyed-re, vagy még nem?

2012. okt. 5. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Beleszámít a hétvége is! mivel akkor is biztosított vagy!!! :)
2012. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha 2011.02.01 kezdtél el dolgozni, a kkor 2012.02.01 meg volt a 365 nap, bele számít a hétvége, TGYÁSra és GYED-re csak akkor vagy jogosult, ha biztosítva vagy akkor amikor igényelni akarod a TGYÁST, tehát munkaviszonynak kell lenni. Ha most is dolgozol, akkor jogosult vagy mind a kettőre. Szülés várható időpontja (doki mondja meg) előtt 28 nappal már igényleheted a TGYÁSt.

Bár a táppénz nem volt kérdés, de ha táppénzre kényszerülsz a 2 évbe beleszámít az is, a TGYÁS, GYED összegének kiszámításánál nem veszik figyelembe. A te esetedben 50% lenne a táppénz, 60% annak jár akinek van 2 év folyamatos munkaviszonya.

Remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!