Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014. 06-ig van határozott...

2014. 06-ig van határozott idejű munkaszerződésem. Most szültem decemberben. Fel mondhatják a szerződésemet? ki vehetem még a szabadságaimat? Mire mehetek el? Táppénz vagy szülési szabadság jár ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mondjak fel a szerzodest, siman lejar.

Ki veheted a szabadsagodat - a szerzodes lejarta elott.

"Mire mehetek el" - ez a kerdes nem ertelmezheto. Most nyilvan tgyason vagy, ha volt elegendo munkaviszonyod, vagy gyesen, ha nem volt.

"Táppénz vagy szülési szabadság jár ilyen esetben?" Ezt megint nem ertem, milyen esetrl beszelsz?

2014. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell felmondani neked, megszűnik a munkaviszonyod júniusban, és ennyi. A szabadságaidat kifizetik. Gondolom most Tgyást kapsz, ha az lejár, megigényelheted a GYED-et. Ez a gyerek 2 éves koráig jár (ha volt annyi munkaviszonyod előtte.) Utána GYES.
2014. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lejár egyszerüen a szerződésed és kész.
2014. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szerződésed lejár simán, a szabadságodat ki kell, hogy fizessék. A szülési szabadság a TGYÁS ideje, vagyis vagy szülés előtt négy héttel kezdődően 168 nap, vagy a szülés napjától 168 nap, de ezen már nyilván túl vagy.

Táppénz nem tudom hogyan jön ide.

2014. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, privat uzenetre nem szoktam valaszolni.


"Arra lenne kivancsi h ha nem mondjak fel a szerződésem akkor én most mit fogok kapni egyszerűen csak gyest? azt a 25600 ft ot?"

A szerzodesed jelenleg ervenyes, tehat most -ha volt megfelelo ideju munkaviszonyod- tgyast kell kapnod. Ha a tgyas lejar, utan ajon a gyed -nalad ez passziv gyed lehet csak- azutan pedig gyes.

Ha nem volt megfelelo munkaviszonyod, akkor csak gyes fog jarni.


"szeptembertol van munkaviszonyom, elötte álláskeresöin, elötte 3 evig gyes en voltam."

Ezek alapjan neked csak gyes fog jarni.


"Az egyértelmű, hogy fizetest nem fogok kapni de ezen a gyás on mennyit fogok ki kapni a bruttom 140000 ft ebből olyan 100000 ft ot kaptam eddig ki a csaladi adokedvezmennyel, ennek a 70 % fogom kapni vagy egy h is van ?"

Nem kapsz tgyast, mert nincs elegendo munkaviszonyod hozza.

2014. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Decemberben szültél és még semmit sem igényeltél? Vagy még mindig táppénzen vagy?

Neked gyes jár egyébként, mert nincs meg a 365 biztosított napod a szülést megelőző 2 évben. Egyébként elég érdekes, hogy szeptemberben 6 hónapos terhesen felvettek dolgozni. Ez valami ismerős volt?

Szóval, meg vannak a baba papírjai gondolom már, bemész a MÁK-ba, ahol megigényled a gyest, a családi pótlékot és az egyszeri anyaságit. Ennyi. A szerződésed simán lejár, ha nem hosszabbítják meg, a szabijaidat pedig elvileg ki kell fizessék. Ennyi.

2014. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!