Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Betegállomány vagy szülési...

Betegállomány vagy szülési szabadság? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a házi orvosomnál.

6 hetem van még szülésig.

Azt tanácsolta az orvos, hogy inkább betegállományba menjek a kórházba utalás napjáig és inkább a szülés napjától indítsam el a szülési szabadságomat.

Szeretném kideríteni, hogy melyikkel járok jobban anyagilag. Tudom, hogy a bruttó napi bérem X %-ával számolnak, de azt nem tudom, hogy hány napot vesznek figyelembe. Naptári napot néznek vagy munkanapot. Minden egyéb juttatásra jogosult vagyok, mert a 2év alatt megvan a 365 munkanapom, és 2013-ban a 180 biztosított nap.


2013. dec. 20. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Sima szabadsággal.

A táppénz 50% csak, a rendes fizetett szabadságodból meg bőven lesz januárban még.

2013. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2012-ben is megvan a 180 bérezett nap?

Mert ha igen, akkor a táppénz és a tgyás alapja is a 2012-es átlagbéred. A táppénz az átlagbér 60%-a, a tgyás pedig 70%-a. De ha táppénzre mész és a szülés átesik 2014-re, akkor a tgyás alapja a 2013-as átlagbéred 70%-a.

2013. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetedben több lehetőség is van a számításra. Az, hogy a táppénz, vagy a hamarabb kezdett tgyás éri meg jobban, attól függ, mennyi volt a béred. Ha pl. a béred 210 ezer felett volt bruttóban, akkor neked a táppénz jobban megéri, mert magasabb összeg, mint a gyed.


Ha még 6 heted van, akkor nem játszik nálad a 2012-es bér, mint alap, mert még több, mint 28 napod van a szülésig (vagy még éppen megkezdhetnéd idén, ha 27-re, vagy hamarabbra vagy kiírva).


De a lényeg, hogy bár a táppénz 60%, a gyed pedig 70, a táppénz maximuma magasabb, mint a gyedé, így ha 210 feletti bruttód volt, akkor megéri szülésig táppénzen maradni.

2013. dec. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!