Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most jár le a gyedem, kiderült...

Most jár le a gyedem, kiderült, hogy kismama vagyok. Januártól gyes mellett szerettem volna dolgozni?

Figyelt kérdés
De mivel jön a tesó, így gyest is igényelhetem táppénz mellé? Automatikusan veszélyeztetett terhes vagyok. Ha megszületett miből számolják a TGYÁS-t GYED-et? Vagy nem is fogom kapni. Ha igen, akkor az alap bérem lesz az alap, vagy a GYED-em lesz az alapja. Hú kicsit zavarosan írtam!:)
2014. jan. 23. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Nem lehet egyszerre táppénzre, és gyesre is menni.

Vagy ez, vagy az!

Az alap bér lesz a másodiknál a GYED alapja

2014. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem értem ha 8 óràban dolgozhatnék gyes mellett, akkor tàppénz alatt miért nem jàr, hiszen ha pusztàn beteg vagyok 1-2 hétig, akkor sem mondom le nem? na mindegy, ez van.

Még annyit, hogyha megszületett a pici akkor kapom a nagyra a gyest, mert ugye azt mondta àllam bàcsi, hogy mindkettõ jàr. Vagy ezt nem szavaztàk meg?

2014. jan. 23. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De lehetsz táppénzen a gyes mellett, pont a törvényváltozás miatt. De először úgyis letöltöd gondolom a bentmaradt szabijaidat.

Ha nem lennél veszélyeztetett, és dolgoznál a terhesség alatt, és összejönne 180 nap bérezett napod, akkor annak az átlagából számolnák a tgyást, ha ennyi nem lesz, mert táppénzre mész, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alapja, de max a min.bér kétszerese lehet akkor csak a tgyás alapja.

2014. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor annyi lesz mint az elsõ bébivel!
2014. jan. 24. 08:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is terhességi táppénzen vagyok, és már megigényeltem a gyest a 2 éves lányom után, mert jár.
2014. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!