Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van kozottetek olyan kismama...

Van kozottetek olyan kismama akik PCO, IR ellenére vagy kezelése mellett lett babás?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tartottàtok a 3-as kezelèst? Milyen volt az àllapototok, èrtèkeitek? A diagnozis utàn mennyi idovel sikerult a terhessèg? Elotte meddig probàlkoztatok mèg kiderult a problèma? Tulsulyos vagy a sovàny PCO-sok kozé tartoztàl?

Gratulàlok a babàhoz minden kedves Kismamànak!


2012. nov. 8. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én.

Pajzsmirigy-alulműködésem, és csökkent sárgatesthormon-termelésem is volt.

3,5 év sikertelen próbálkozás után inszeminációval estem teherbe. A pajzsmirigy-gyógyszert emelt adagban kaptam, de a metformint a 12. hétig leépítettük.

Túlsúlyos vagyok, voltam.

2012. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem pajzsmirigy alulműködés és IR volt PCO nélkül, de tartanom kellett a diétát, mozogni, és Merkformint is kaptam. 6 hét alatt lettem terhes:-))A súlyom felső határon volt, de még normális. Illetve azt mondanám, hogy a diétával sikerül a normál tartományon belülre kerülnöm.

A Merkformint a 12. hétéig szedtem én is, a diétát most igyekszem tartani, bár nem egyszerű:-))


30hkm

2012. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 14:50-es!

Tehàt osszesen 6 hèttel a teherbeesés elott diagnosztizàltàk Nàlad a pm alulmukodèst ès az IR-t? Addig tartottad a 3-as kezelèst ès igazàbol majdnem elsore sikerult? Hogy derult ki a betegsèg? Elotte mennyi ideig probàlkoztatok?

2012. nov. 8. 15:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy mondod! Március elején voltam először dokinál,április elején még megjött, azóta nem:-)) Hosszú történet a miénk is: műtét endomteriózis miatt, majd 3 hónap múlva terhes lettem, spontán vetéléssel végződött. aztán jött a kisfiam, már 3 éves. Aztán egy rövidke terhesség missed ab-bal, aztán egy spontán vetélés, majd megfogant a kislányunk az említett kezelés mellett. Nálunk nem az volt a baj, hogy sokára foganna meg, hanem hogy nem tudtak megmaradni a babák.

Nagyon alapason tartsd be a diétát, és mozogj sokat!! Nekem meg is mondták, hogy látják, hogy nagyon ügyesen betartok mindent, és hogy ebből szoktak nagyon hamar összejönni a babák. Így is lett. Nem szabad elkeseredni, arra kell gondolni, hogy milyen jó, hogy kiderült ez a probléma, mert tudsz tenni ellene! Te magad meg tudod oldani, és ez azért sokkal jobb, mintha azt mondanák, hogy nem tudják, hogy miért nem tudsz teherbe esni!

Megírod majd, hogy hogy alakul a sorsotok?

Én sok erőt kívánok neked, és mielőbbi babásodást!!:-))

2012. nov. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom, kedves vagy!:)

En is tul vagyok egy missed abortuszon, az a terhességem is ugy sikerult, hogy azt hittem nem is lehet babàm, mivel csak hèbe-hoban volt mensim. Nagyon orultem, hogy teherbe estem,sajnos nem maradt velunk. Ezutàn 1 èv sikertelen probàlkozàs miutàn orvoshoz fordultam, megàllapitottàk a PCOS-t az IR-t ès pajzsmirigy alulmukodèst. Nem lepodtem meg, a tuneteim alapjàn sejtettem, hogy baj van. Nagyon komolyan vetettem bele magam a 3-as kezelèsbe, ennek 2 ès fèl honapja.Tartom a diètàt, sportolok rendszeresen, szedem a Merckformint. En is remèlem, hogy minèl elobb sikerul. Megprobàlok nem turelmetlenkedni, de nehèz. Az biztos, hogy nem adom fel! :)

Neked boldog babavàràst, minden jot ès koszonom a biztatàst! :)

2012. nov. 9. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ebből hamar baba lesz! Én biztos vagyok benne!!! Nagyon jó, hogy mindenre rájöttek nálad is! A Merkformin egyébként nagyon jó arra is, hogy megtartsa a magzatot, szóval a 12. hétig biztos érdemes majd szedni. Így viszont jó esetben elkerülheted te is az újabb vetélést. Jelentkezz majd!! Szorítok nagyon!!
2012. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!