Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha van kozottetek olyan...

Ha van kozottetek olyan Kismama aki IR/PCO mellett lett terhes, segitene?

Figyelt kérdés

Lassan a 6. hètbe lèpek, akkor megyek orvoshoz, azt mondtàk elobb nincs èrtelme.

A 3-as kezelèst tartva 6.probàlkozos honapunk volt ez, ami sikerult.:)

A fèl èv alatt 11 kg-ot adtam le sajnos (az elso 9-et 3 honap alatt, akkor àllitottak a gyogyszeren ès a diètàn) igy most csak 42 kg vagyok :( Màr èpp vissza szerettem volna menni az endokrinologushoz, hogy èn nem csinàlom a kezelèst, mert màr fèltem az egèszsègem, talàljunk ki màs megoldàst. Erre van egy pozi tesztem vègre. Mielott sikerult, ettem 2,5-3 orànkènt ahogy kell, nem voltam èhes ètkezések kozott.

Mostmàr tobb, mint egy hete viszont elmondhatatlan èhséget èrzek folyamatosan, 1,5-2 orànkènt eszem amit lehet, de mèg be sem fejeztem az evèst, màr korog a gyomrom, gyengének èrzem magam az éhségtol. Csak azon jàr az eszem mit ès mikor egyek. Ez a terhesség miatt van gondolom. Mit csinàljak? A gyogyszert 12. hètig ajànlatos szedni, addig a diètàt is tartani kell. Most, hogy tobbet eszem, pici hasmenès is elojott. Màr nem tudom mi hasznàl, mi àrt... Dièta, hogy az inzulinom normàlisan szinten legyen,vagy...Fèlek, hogy a szervezetnek igy màr nem elèg a tàpanyag meg ilyesmi, ezért ez a farkas èhsèg...

Ismeros valakinek a problèmàm? Tapasztalatok? Hogy viseltètek ha hasonlo dolgon mentetek keresztul?


2013. ápr. 24. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én 10 hetes vagyok, hasonló cípőben (már ami az étvágyat illeti), de én túlsúlyos voltam, és bár sokat leadtam még így is tíz kg plusszal estem teherbe. Az étkezések között is ehetsz, ha éhes vagy, csak keress alacsony szénhidrát tartalmú rágnivalókat, uborkát, citromot, leveseket kortyolgatni is finom, húsokat is szabad... egy csirkesaláta például , ha megfelelő alapanyagokból készíted, belefér. Nem kell éhezned két étkezés között, csak szénhidrátot ne vigyél be pluszt. Mennyi napi szénhidrátkereted van?
2013. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


1 éve született a lányom, metformin mellett jött össze a harmadik próbálkozásra. Amikor pozitív lett a tesztem, azonnal utrogestant kaptam, a metformint pedig fokozatosan elkezdtem leépíteni a 10. héttől. Eleinte 2x1-et szedtem, a 10. héten 2xfelet, 12. héttől este felet, a 14. héten hagytam el teljesen, utrogestannal együtt. Nekem óriási éhségrohamok jöttek a met csökkentésével, igyekeztem kitartani, és egészséges dolgokat nasizni, de bevallom, nem mindig sikerült.


A férjem orvos, ő mindig biztatott, hogy az ésszerű diétával is elég tápanyaghoz jut a kicsi, ezért elfelejtettem azt, ami addig a fejemben járt - azaz amit te is írsz: hogy kevés lesz a babának a táplálék. Mennyiségre ugyan minimálisan többet ettem, de minőségre ugyanazt: teljes kiőrlésű dolgok, fehér húsok, halak, gyümölcs, zöldség.


Hízni 10 kg-ot híztam, mind lement a szüléssel, a terhelés tökéletes lett, most csinált a férjem kontroll vizsgálatokat (még nem kezdtem újra a metet, csak a diétát tartom, pedig már 1 éve szültem), és nyoma sincs az IR-nek a laborokban (hormon, inzulinterhelés), pedig nekem elég erős volt. Mondjuk fogytam is sokat, bár én 178 centihez most vagyok 71 kiló, rám fért. Szóval megérte.


Én neked is azt tudom javasolni, hogy ha éhesnek érzed magad, picit emelj az adagodon, hiszen nagyon kicsi a súlyod, de attól az a több étel még lehet egészséges, pcos diétába illő táplálék. :)


És gratulálok, sok boldogságot!

2013. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
220 gramm. Ezt 7-8 alkalomra osztom el. Merckformin mellett ez a max. szénhidràt amit lehet. De igazad van...eszem olyan èteleket amiben nincs szénhidràt...Mondjuk husi, tojàs,ilyenek...Az jo?
2013. ápr. 24. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is IR-es vagyok és nem tartom a diétát. 8-12. hét között pedig a sütemény és a gyümölcs volt, amit meg tudtam enni, mert mindentől hányingerem volt, fogytam kb. 6 kg-t. A gyógyszert én is szedtem a 12. hétig. Nemrég csináltak terhelésest az IR miatt, ami tökéletes lett. Persze ez az én esetem. Remélem Nálad is minden rendben lesz!!

19hkm

2013. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!