Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014. 03. 04. -én lesz 2 éves...

2014. 03. 04. -én lesz 2 éves a lányom.2014. 06.26. -rá vagyok kiirva a tesó születésére. A két időpont között csak a GYES-re vagyok jogosult vagy van más lehetőség is?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy a gyes mellett a màsodik Babàmra kèrhetem a Tgyàs-t a szülès elött 68 nappal?Vagy, hogy jàrok jobban? Egyàltalàn a gyed meddig jàr az első gyerekre, ha csak a születèse ut àn mentem tgyàsre ès csak utàna gyedre?
2014. jan. 26. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Tgyas max.szules elott 28 nappal. Vagy visszamesz dolgozni a ketto kozott vagy tp.

Plusz jar a gyes a tp vagy x ora munkavegzes mellett is az elso gyerkoc miatt.

Ha megszuketik a pici, akkor,is jar melle!

2014. jan. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vedd ki a szabadságot, ami összegyűlt, közben gyes, aztán tgyás szülés előtt 28 nap, de az elsőre a gyes megy tovább.
2014. jan. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb. egy hónap van köztünk mindkét babával :)

Február 9-én jár le a GYED-em, és június elején a kistesó :)


Már megigényeltem a GYES-t és bejelentettem, hogy visszamegyek dolgozni (egy hónappal a kitűzött dátum előtt szólnod kell a munkáltatódnak), egyúttal azt is elmondtam, hogy várandós vagyok megint, így nem biztos, hogy tényleg vissza tudok menni, de a felgyülemlett szabadságaimat szeretném mindenképp kivenni.


Az idei évre járó szabadságaimat inkább arra tartalékolnám, mikor tényleg visszamegyek majd (ha lesz hová :D), beszoktatáshoz, stb. jól jöhet.


Úgyhogy a szabadságom vége után táppénzre megyek, és szülésig azon is maradok, majd TGYÁS, GYED.


Ez a terv :)


A GYED egyébként két éves koráig jár.

2014. jan. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tgyást gyedet vagy gyest kaptál? táppénzre mentél vagy visszamentél dolgozni?
2022. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!