Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED extra? Milyen támogatásra...

GYED extra? Milyen támogatásra leszünk jogosultak?

Figyelt kérdés

Jelenleg alapképzésre járok, nappali tagozaton. Júniusban fogok diplomázni. Várhatóan szeptember elején fog megszületni a kisbabánk. Átböngésztem sok-sok oldalt a támogatásokkal kapcsolatban, de sajnos nem minden világos.

Ha jól értelmeztem, a GYED extrára jogosult leszek 1 évig. Ennek az összegét hogyan tudom kiszámolni? Nincsen munkaviszonyom és a szülésig biztosan nem is lesz. A biztosításom mindig folyamatos volt nappali tagozatosként, és elvileg a diákigazolványra jogosultság ideje alatt, tehát október 31-ig mindenképpen biztosított lennék, de a jelenlegi állás szerint ugye megszületik közben a baba. Ha GYED-et kapok, akkor nem kell fizetnem a 6800 Ft társadalombiztosítást október 31. után sem?

Illetve ha lejár az 1 év, utána úgy tűnik, csak a GYES-re leszek jogosult.

A családi adókedvezményt és a családi pótlékot a párom tudja igényelni? Neki évek óta folyamatos munkaviszonya van.

Nem tudom, ez számít-e, de júliusban valószínűleg össze is házasodunk.

Kérlek, javítsatok ki, ha valamit rosszul értelmeztem, illetve ha van egyéb lehetőségünk is, amiről nem tudok!

Előre is köszönöm a segítséget.



2014. jan. 27. 03:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A minimálbér lesz a gyed alapja.
2014. jan. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 évig GYED (minimálbérből számítva) majd GYES (25600 nettóban) + családi.

A családi adókedvezményt a párod tudja igénybe venni (törvényileg a házastárs, tehát júliustól), de visszamenőleg a jövő évi adóbevallásban is érvényesíthetitek a magzat 91. napjától. Ezeken kívül jár szülés után egyszeri alkalommal az anyasági támogatás (ún. kelengyepénz) 64ezer körüli összeg.

2014. jan. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam a gyed,és gyes alatt nem kell fizetnek a TB-t.
2014. jan. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. jan. 27. 09:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Adókedvezményt ha csak párod akkor magzatra nem tudja érvényesiteni csak ha megszületett és tett apaságit utána. De így sem veszik el mert az év végi adóbevallásban egy összegben majd visszakapja azt amit nem tudod érvényesiteni.
2014. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha minden jól megy, mire megszületik a baba, már a férjem lesz. Valószínűleg a visszamenőleges időszakra akkor majd a következő adóbevalláskor tudjuk csak érvényesíteni, de nem gond, jól fog jönni akkor is.
2014. jan. 27. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!