Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014.10.26-án jár le a GYEDem....

Macska333 kérdése:

2014.10.26-án jár le a GYEDem.2. terhesség alatt (2014 végén lenne) is elmehetek táppénzre mint az elsővel (a 2014-es GYED EXTRA alapján)? Járna nekem egyszerre a GYES és TÁPPÉNZ is? Vagy csak a GYES (1. után) és szülés után a TGYÁS (2. után)?

Figyelt kérdés

#gyed extra #GYES és TÁPPÉNZ egyszerre 2014-ben
2014. jan. 24. 15:48
 1/8 Dozsejodi válasza:

[link]



Szia itt mindent leírnak róla részletesen!

2014. jan. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
táppénzre elmehetsz de gyest akkor nem kérheted. vagy maradsz gyesen míg meg nem születik a kis tesó. akkor jár 2 ellátás ha már a 2baba meg van. tgyást és gyest akkor kapsz ha már megszültél.
2014. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De, a gyed extra miatt, táppénz mellett kérheti a gyest is a nagyobbik gyerek 3 éves koráig. Ezt nekem pont a bérszámfejtőnk mondta, mert én is kismama vagyok, de a lányom májusban lesz 3 éves és tavaly még nem lehetett kérni a gyest teljes munkaidő mellett és táppénz alatt, így nálunk a nagymama nevén volt a gyes, mivel dolgoztam is heti 35 órában. Viszont most januárban szóltak a személyzetisek, hogy ha akarom táppénz alatt is kérhetem a gyest a lányom után.

Vagyis lejár a gyeded októberben, akkor jelzed a munkáltatónak, hogy szeretnél visszamenni dolgozni. Akkor kiadják a szabikat, de már a szabi alatt igényelheted a gyest, vagyis október 27-től, majd ha közben terhes leszel, akkor a szabi lejárta után elmehetsz táppénzre, ha az orvos táppénzre vesz, de a gyest nem kell lemondanod táppénz alatt. Viszont a munkáltatónak jelezd majd írásban a terhességed.

2014. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, ha nem veszed ki a felhalmozott szabikat és nem mész táppénzre csak gyesen maradsz, akkor arra figyelj, hogy a 2. baba születése előtt ne legyél 180 napnál többet gyesen, mert akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.
2014. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ha elmegyek táppénzre és kapom a gyest is egyszerre a szülés előtt 180 nappal vissza kell mondanom a gyest?Így is bruttó 94000-ből számolták a gyedemet akkor nem mindegy?Ennél már nem lehet kevesebb! :(
2014. jan. 27. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kiveszed a felhalmozott szabikat a béremelés is jár időarányosan. Tehát, ha 2012-ben 94 ezer volt a béremelés, akkor 2014-ben már meg kell adja a 101500 Ft bruttót. Tehát, idén a szerződés szerinti béred 101500 Ft, ennek kell lennie a tgyás és gyed alapjának.
2014. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagyis 2012-ben 94 ezer volt a minimálbér, 2014-ben meg kell adja a 101500 Ft-ot.
2014. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2011-es évből számították,mert 2012.januárban lettem terhes...most már 118000 lenne a bérem.Csak egy felszámolásra váró cégben vagyok és ha visszamennék kivenni a szabikat,a főnökömnek az új cégbe kéne átvennie(ha akkor még nem vagyok terhes)akkor meg simán kirúghat a szabi után...egyik kolléganőmet nem is vette vissza,pedig ő már most ment volna 2 éves lesz júniusban a lánya...tehát valószínűleg nem kockáztatom meg a szabi kivételkét. :(
2014. jan. 29. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!