Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Járnak-e juttatások (tgyás,...

Járnak-e juttatások (tgyás, ges, gyed) ha határozott szerződésem 2014. szeptemberében lejár és a terhesség 8. hetétől táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2010. októbere óta dolgozom egy állami cégnél, kismamát helyettesítek, határozott szerződéssel, amit hosszabbítgatnak (legutoljára úgy módosították, hogy legfeljebb 2015. januárjáig, illetve amíg vissza nem tér, akit helyettesítek).

Idő közben terhes lettem, most töltöm a 8. hetet. A 7. héten az orvos „fenyegető vetélésről” adott ki papírt, és azt mondta, sokat pihenjek, kíméljem magam. A táppénzt rám bízta.

A főnökömnek (szóban) elmondtam, hogy gyereket várok (a 7. héten, amikor kiderült a fenyegető vetélés) és kértem, hogy mivel sok az évi szabadságom (46 nap) és nem szeretném még a táppénzt igénybe venni, hadd menjek el egy-két hét szabadságra. Ő ezt engedélyezte.

Közben kiderült, hogy akit helyettesítek, várhatóan szeptemberben térne vissza dolgozni. Nekem a szülés várható ideje augusztus vége, szeptember eleje. (A dátum mindig változik az ultrahangnak megfelelően.)

Közben a főnököm említette, hogy engem határozatlanra akart tenni és még fel akar venni egy határozott szerződésűt, de most, hogy közöltem vele a terhesség tényét, nem tudja még, mi lesz..

A kérdésem a következő:

A szóban bejelentett terhességem elég hivatalos és szabályos-e?

Ha rosszabbodik az állapotom, és elmegyek táppénzre, mennyi lesz annak az összege? (Bruttó 124.000-et keresek)

Ezek alapján jár-e majd minden juttatás? (tgyás, gyed, gyes, stb.)

Ha visszatér a kismama, akit helyettesítek (mondjuk szeptemberben) és én még nem szültem meg, milyen juttatásokat kaphatok? Megszűnhet-e a szerződésem? Hogyan lehetek újra biztosított? Ez mivel jár?

A ki nem vett, de felhalmozott szabadságommal mi lesz abban az esetben, ha táppénzre megyek, utána pedig kötelező szülési szabadságra? A szerződés lejártát követően pénzben megválthatják nekem azt?

Köszönöm.



2014. jan. 27. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülés napján élő munkaszerződésed van (tehát biztosított vagy), akkor jár a TGYÁS és utána a passzív GYED.

Ha nem lesz munkaszerződésed, akkor irány munkaügyi kp bejelentkezni és szintén járni fog.

2014. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Kicsit a dátumokban elvesztem de ha szülés megelőző két évben van 365 munkanapod és a szülés pillanatában is van élő munkaviszonyod akkor jár tgyás, gyed.
2014. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy mikor szülsz, akkor legyen élő munkaviszonyod vagy legyél álláskeresési segélyen, akkor tudsz tgyást és gyedet igényelni!

Ha a szüléskor vagy tgyás igénylésekor nem vagy biztosított egyik formában sem, akkor csak gyes jár.

Táppénzen addig lehetsz, amíg van élő munkaviszonyod.

Esetleg annyit tudsz még tenni, hogy a tgyást a szülés előtt 28 nappal igényled, mert ha a tgyás alatt szűnik meg a munkaviszonyod, akkor jár gyed is. Mivel a másik kismama szeptemberben jönne vissza, te pedig augusztus-szeptemberben szülnél, érdemes előbb kérni a tgyást, így nem kell igénybe venni munkanélküli napokat!

Szóban bejelentett terhesség nem hivatalos, írásban kell, de csak akkor nyújt védelmet, ha a szerződésed határozatlan! A szabadságokat kötelesek pénzben kifizetni majd, ha nem hosszabbítják meg a szerződésed!

2014. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A szóban bejelentett terhességem elég hivatalos és szabályos-e"



Én azért téritvényes levélben feladnám, azon a pár száz Ft-ion ne múljon. Akkor lesz bizonyítékod, hogy átvette és elolvasta.

Ha a szerződések 2015 van most, akkor ne írj alá semmi változást. Táppénz meg addig jár mi van munkaviszonyod.

2014. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%

Csak ugy bocsajthat el elobb mint ahogy az a hatarozott ideju szerzodesben van,ha kifizeti a szerzodes lejartaig le nem dogozott honpokat. Tehat ha neked szeptemberbe felmond,kotles januarig kifizetni a beredet,bent maradt szabadsagodat.

A tobbihez sajnos nemtudok hozzaszolni.

2014. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, te nem jól tudod. Ha a szerződésében benne van, (ahogy a kérdező is írja), hogy fix idő, vagy amíg vissza nem tér, akit helyettesít, akkor ha visszatér a helyettesített személy, megszűnik a szerződése. Nem kell megszüntetni, nem kell felmondani, egyszerűen megszűnik azzal a nappal. Ez ellen nem tud semmit tenni.
2014. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!