Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi kedvezmény igénybevéte...

Családi kedvezmény igénybevételéhez kinek kellett volna a nyilatkozatot intézni? Ha ebben a hónapban nem kaptam, akkor már egész évben így lesz?

Figyelt kérdés

Munkahelyem tb kifizető hely, eddig minden évben ők kérték, hogy írjam alá a nyilatkozatot, még rám is telefonáltak,hogy menjek be.

Most hó közepén bent voltam, rákérdeztem, azt mondták szólnak, ha kell aláírnom. Nem szóltak, de a mai gyedemben nincs is benne a kedvezmény.

Nagyon mérges vagyok, de nem tudom, ki a felelős ezért.

(ha nem kérdeztem volna rá, még érteném, de direkt megkérdeztem. ha azt mondták volna, hogy ezt nekem kell intéznem, megtettem volna, de azt sem mondták)


2014. febr. 3. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha most elintézed, akkor a következő hónaptól kapod, azt ami januárra járt volna majd az adóbevallással tudod visszaigényelni (jövőre).
2014. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A munkahely küldi/adja a papírt, és neked kell kitölteni, és a párod munkahelyén is ki kell töltetni, utána visszavinni a te munkáltatódnak
2014. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gyönyörűséges ***** válasza:

A ferjemnek mar benne volt a fizujaban a 2.gyerkoc utan jaro adokedvezmeny, mi pont nem kertuk havonta es megis hozza csaptak :(

Szerintem jan 31 volt a hatarido, de biztos lehet evkozben is intezkedni mert tavaly augusztustol megkaptuk volna a magzatra, de nem kertuk. Szoval hivd fel oket mindenkepp, meg esetleg egy konyvelot ha van olyan ismerosod.

2014. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na ez az amit nem küldtek, és amikor ott voltam rákérdezni, akkor sem mondtak róla semmit. És ez az ami bosszantó, mert 2 gyereknél már 20 e Ft. A párom télen minimálbéren van, nekem 20e-vel kevesebb, az árfolyamok az egekben, én meg maradjak csendben, mert különben még vissza sem vesznek.
2014. febr. 3. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak segítségként:


Jövőre ne várd meg, míg a kezedbe nyomják. Az év első heteiben a NAV honlapján már fent vannak az adóév új nyomtatványai. Letöltöd, kitöltőd, és mielőtt a munkáltató ráeszmélne, már be is nyútod neki.


A nyilatkozattételnek nincs határideje. Bármikor benyújtható, akár november 16-án is. De visszamenőleg nem tudják érvényesíteni, csak akkortól, amikortól rendelkezésre áll és a számfejtésbe még "belefér". Amit nem tudott valaki érvényesíteni, azt az év végi adóbevallásban utólag megteheti.

Sőt, ha megggondolta valaki magát, és mégsem kéri, akkor vissza is lehet vonni, de ez is csak az aktuális hónaptól lép érvénybe. Tehát visszamenőleg ez sem!

2014. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is magamnak nyomtattam ki, és mire kiküldték, addigra nekem már kitöltve le volt adva :-D
2014. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csináld magadnak az adóbevallásod és igényeld meg egy összegben.
2014. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tavaly én is így jártam.Nem kaptam sem januárban,sem februárban.Szóltam a munkahelyemen,újra kitöltöttük az adókedvezményes papírokat,és márciusban,áprilisban,az elmaradtakat is megkaptam.Nem kellett adóbevallásig várni.
2014. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó érdekes, mert elvileg nem lehet ilyet csinálni. Vegyük úgy, hogy rendes volt a céged, vagy belátta, hogy ők hibáztak, és felvállalták, hogy a kimaradt hónapokra önellenőrzést adtak be az adóhatóságnak a béred számfejtéséről.
2014. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!