Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Muszáj 8 órába visszamenni...

Muszáj 8 órába visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Köztisztviselő vagyok és úgy tudom, 8/6/4 órában mehetek vissza-vagy ez minden anyukára vonatkozik?

Egy idő után vissza kell állni a 8 órára? Vagy lehet, ha szeretnék?


2014. febr. 4. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
x idő után vissza kell. Csak nem tudom pontosan hogy ez hogyan van szabályozva.
2014. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az eredeti munkaidő felébe köteles felvenni ha kéred tehát 4 órába, 6-ba nem.
2014. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

régen, a gyed extra előtt volt az, hogy ha vki visszament még a gyerek 3 éves kora előtt, akkor csak akkor kaphatott gyest, ha 4 vagy 6 órában dolgozott. Ezért a közszférában kötelesek voltak megadni ezt a kedvezmény lehetőséget, ha kérte az anyuka.

most: ha visszamész 4-6-8 órában, ha nem, kapod a gyedet 2 éves koráig, gyest 3 éves koráig.

3 éves kora után is kérheted, hogy maradj 4-6-8 órában, ha elég annyi pénz és a munkáltató beleegyezik.

2014. febr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A munkaidő kedvezmény kedvezmény, a munkáltatón múlik, hogy megadja-e. Kérned kell. Nekem megadták, a gyes lejárta után is. Szintén kormányzati tisztviselő :)
2014. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!