Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha munka mellett jár majd a...

Ha munka mellett jár majd a gyes, akkor is igénybe lehet venni a kisgyermekes bkv bérletet? Kiadják rá ugyanúgy az igazolást?

Figyelt kérdés
Nem találok rá semmit, úgyhogy remélem igen...

2014. febr. 5. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen!

Én GYES mellett dolgoztam, és kisgyerekes bérlettel jártam.

Amikor megigényeled a GYESt, akkor szólj erről az ügyintézőnek..Elvileg egyébként úgy is mondják, illetve nekem mondták.Nem ott kaptam meg az igazolást, hanem postán küldték ki, és azzal lehet bérletigazolványt csináltatni a BKV/BKK bérletpénztárban.

2014. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! :)

És azt jól gondolom, hogy a gyed és a gyes között lesz olyan intervallum, amikor nem tudom megvenni a bérletet?


Eddig nem érdekelt a téma, csak most kell beszoktatni a lányomat a bölcsibe, és átmenetileg egy távolabbi bölcsibe kell járnia, mert felújítják amiben lesz. Tehát most megigényeltem az igazolást úgy, hogy gyakorlatilag gyed miatt március végéig jár.

Gondolom március elején elküldhetem már az új kérelmet, a gyes folyósítására, de vajon mikor kapok róla igazolást, hogy jogosult vagyok rá és vehetek bérletet?!

Mert pont ebben az időszakban lenne szükségem a bérletre, utána megint nem... :(

2014. febr. 12. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyira szeretnék segíteni, de ehhez a részéhez már hülye vagyok! :) Biztos van a MÁK-nak telefonszáma, vagy valami elérhetősége.Szerintem hívd fel őket ezzel a dologgal, és csak tudnak segíteni...

De ha ez nem válik be, akkor menj el egy bérletpénztárhoz, és érdeklődd meg ott.Nekik ezeket tudniuk kell, mert ők fogadják el az igazolást!

2014. febr. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!