Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Belebonyolódtam az adóbevallás...

Belebonyolódtam az adóbevallásomba, tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Tavaly egész évben GYED-en voltam, adókedvezményt januártól novemberig egy, decemberben két gyerekre tudnám, illetve tudnánk a férjemmel érvényesíteni.

Mivel a decemberi GYED-et csak januárban utalta az OEP, ezért az majd csak a 2014-es bevallásomban fog szerepelni.


Ettől függetlenül az adókedvezmény jár? Tehát visszakérhetem a többletet? Mert az adóelőlegem alapja több, mint az egy gyermekre érvényesíthető évi 750.000.


Ha igen, esetemben mennyi a pontos összeg? Ha jól számolom, akkor a 2013-as évre esetemben érvényesíthető családi adókedvezmény összege 12*62500+62500=812500?


Elnézést ha túlbonyolítottam, nagyon köszönöm, ha segít valaki! :)



2014. febr. 5. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy mikor utalták, hanem hogy melyik hónapra vonatkozik. Amit tavaly januárban utaltak, azt már tavaly bevallottad, amit idén januárban utaltak, az a tavalyi bevételhez számít. Értelemszerűen az adókedvezményt úgy lehet érvényesíteni, ahogy leírtad.
2014. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy én is 2012.12.01. - 2013.11.30-ig kaptam az igazolást. Hát ez nagyon különös... A törvényben a munkaviszonyból származó jövedelemre vonatkozik, amit az előbb írtam, azt hittem, a GYED is az... Meg furcsa lenne, ha a tavaly decemberi adókedvezmény felét a férjed idén, a felét Te jövőre vehetnéd igénybe. Ez engem is érint, úgyhogy pontosan megtudom, hogy kell csinálni, aztán megírom Neked is.
2014. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. febr. 5. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2012.12.01. és 2013.11.30 közötti GYED-et kell idén bevallani, tehát azt, amit tavaly megkaptál. A családi adókedvezményt viszont egész évre igénybe veheted, ha 12 havi bevételt vallasz be, mert azt évre kell számolni, nem külön hónapokra.
2014. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is úgy gondolom, hogy visszajár az a 10-es :)
2014. febr. 6. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!