Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egy tanulmányt kell írnom, de...

Egy tanulmányt kell írnom, de egy kicsit belebonyolódtam. Hogy hivatkozom le azt, amikor az általam olvasott szerző egy másik szerőztől idéz? Bibliográfiában hogy jelenik ez meg?

Figyelt kérdés

Pl: X. Péter írja tanulmányában, hogy: Ahogyan azt az előző példában is láttuk, lényege, hogy olyan üzenetet kreáljunk, ami elég

érdekes  ahhoz,  hogy  egy fogyasztó azt érdemesnek  tartsa arra, hogy róla beszélgetést

kezdeményezzen. (Bíró 2009:145)

Melyik szerzőt kell ez esetben lehivatkozni? Ha a másodikat, akkor a bibliográfiában hogyan kell lehivatkozni?



2013. dec. 7. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem beszéled meg ezeket a részleteket a korreferenseddel?
2013. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kérlek azért nem beszéltem meg vele, mert nem konzulens, nem is egy szakdolgozatról van szó, hanem egy egyszerű 4 oldalas tanulmányról, egy egyszerű tanárnak.

Amúgy is, ha nem tudsz érdemi hozzászólást fűzni a témához, akkor minek veszed a fáradságot arra, hogy egyáltalán írj??!

2013. dec. 18. 19:39
 3/3 anonim válasza:
Úgy gondolom arra hivatkozz akitől eredetileg szármtazik. Azt úgy se fogja tudni hogy te ehhez képest egy olyantól vetted aki ugyancsak hivatkozott rá. szerintem nincs értelme esetedben a kettős hivatkozásra.
2013. dec. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!