Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Első babámmal vagyok gyesen...

Első babámmal vagyok gyesen november 22 lejár ha a gyes alatt leszek terhes miből számolják a tgyást, gyedet?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 19:50
 1/1 sedacurforte ***** válasza:
Szia! Mindig az előző év a mérvadó.Ha idén terhes leszel, akkor menj táppénzre. 2013-as évet nézik, akkor november 22-ig gyedet kaptál, így a táppénzed alapja a gyed alapját képező jövedelem, tehát a béred lesz.Ha a baba ebben az évben születik,vagy a következőben, mindegy, mert a gyedet akkor is csak 2015-ben fogod igényelni, így a 2014-es évedet fogják nézni.Úgy alakítsátok, hogy ebben az évben nagyobb részben légy táppénzen, és ne nagyobb részt gyesen. Max júniusig légy terhes, mert ha ebben az évben mondjuk augusztusig nem leszel az, nagyobb a gyes aránya, így a gyeded alapja a minimálbér lesz, és nem a béred. 180 nap a határ. A tgyást máshogy a számolják. Nemrég kérdeztem meg az oep-et, ez biztosan így van.Tehát a kedvezményszabály akkor érvényes rád, ha a megelőző évben nagyobb arányban( min. 180 nap) részesülsz az oep ellátásokból.( táppénz, tgyás, gyed) És ilyenkor a szerződés szerinti béred az alap.
2014. márc. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!