Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » November 4-ikén váltottam uj...

November 4-ikén váltottam uj munkahelyet, szóval probaidőn vagyok, utánna havi szerződésem lesz, most vagyok 9 hetes terhes ki tudja hogyan tovább? Nem kapom majd semmijen pénzt?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak havonta lesz új szerződésed, akkor bármikor dönthet úgy a munkáltató, hogy nem hosszabbít, de azért próbálkozz meg vele, hogy addig dolgozol, ameddig csak bírsz és hátha ezt értékeli és nem "dob ki" azért mert babát vársz. Vannak azért normális munkaadók is, beszéld meg a főnökkel, a jóindulatára vagy utalva ebben a helyzetben.
2014. jan. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen bírok még járni csak négy műszakba járok ,nehezek az éjszakák meg ugye reggeli rosszul létek is,félek is hogy nehogy baja legyen a picinek ,de még mindenesetre járok dolgozni,nem tudom lesz de nagyon megkönnyítenék a kismamák életét ,ha legalább ebben az időben nem rúgnának ki,szerintem nem csak én vagyok így!vannak nekünk is kiadásaink amit ugyan ugy fizetni kell és ha munkaviszony nélkül szülök több mindentől elesek!Hát reménykedem,hogy jó lesz
2014. jan. 2. 09:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen nem éjszakázhatsz még saját kérésre sem, ilyenkor munkáltatót büntetik.

Ha nem hosszabbítja meg szerződést, akkor munkanélküli ha jogosult vagy rá.

Ha nincs munkahelyed akkor táppénzre sem tudsz menni.

Csak családit és gyest fogsz kapni szülés után.

előtte pedig semmit, mert táppénzre nem tudsz menni, munkanélküli nem tart ki addig.

2014. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mindig volt eddig normális munkahelyem 25 éves vagyok nem voltam még soha munkanélkülin,szóval jogosult vagyok rá,nem tudom mit csináljak
2014. jan. 2. 09:53
 5/9 A kérdező kommentje:
igen mert ha most elmegyek táppénzre kirúg bíztosan
2014. jan. 2. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Semmit nem tudsz tenni, ha a szülés pillanatában nincs munkahelyed akkor nem vagy rá jogosult.

És tuti nem fog hosszabbítani.

És munkahely nélkül táppénz sem jár.


Én emiatt sosem mentem olyan helyre dolgozni, ahol határozott a szerződés.

2014. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem rúghat ki terhesen , egyszerűen ha lejár a szerződés, nem hosszabbít. Ennyi. Ez nem kirúgás.
2014. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ha nem hosszabbít szerződést ugyan ott vagyok hogy nincs munkahelyem
2014. jan. 2. 10:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Ezért nem szabad határozott idejű szerződéssel munkát vállalni akkor, ha szeretnél babát.

2014. jan. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!