Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha betöltöm a 91. terhességi...

Ha betöltöm a 91. terhességi napomat akkor már igényelhetjük a 3 gyerkőc után a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
És akkor csak az édesapa kapja meg az egész fizuját?Vagy én is a gyedemet adómentesen?Vagy hogy működik ez ?köszönöm előre is
2014. febr. 13. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Te megkapod a GYED-et, a párod a fizetését plusz az adókedvezményt. Ezek szerint most GYED-en vagy, akkor a párod kérjen papírokat a munkáltatójától, te egy iigazolást az orvostól hogy megvolt a 91 nap, és irány az OEP (Budapesten a Teve utca, 2. számú ügyfélszolgálat), ott majd hülyén néznek mintha még nem találkoztak volna a jelenséggel, ezután lepecsételik. Nálunk legalábbis így volt 2 hete.
2014. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, ez abban az esetben van, ha a párod kéri az adókedvezményt. Te is kérheted szerintem, ezt nem tudom hogy hogyan működik, de biztos macerásabb mert ha majd GYES-t kapsz akkor újból kell ügyintézni.
2014. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy működött, hogy szintén a férjem vette igénybe, én kiállíttattam az orvossal az igazolást, a munkahelyemen 2 példányban a kedvezményes mellékletet, aláírtam, majd a férjem bevitte a munkahelyére leadta. Már a köv. hónapban több fizut kapott.
2014. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk, hogy a magzat után én kértem a kedvezményt, a párom pedig a 2 gyerek után. Így a párom visszakapta az adót, tb-és nyugdíjjárulékot, én pedig az adót csak, mivel tgyáson vagyok már. Ha ti is így csináljátok, akkor te is visszakapod a gyed adóját és nyugdíjjárulékát is, magyarul a bruttó gyeded kell kézbe kapnod.
2014. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Összesen jár Nektek havi nettó 99000 Ft adókedvezmény. Férjed fizetésétől és a Te GYED-ed nagyságától függ, hogy hogy érdemes Nektek igénybe venni. Lehet, hogy mindkettőtök kaphatja adómentesen.
2014. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Konkrétan a páromnak nettó 130.000 ft a jövedelme

Nekem a Gyedem 68.000 ft plusz a családi 26.000ftg tehát eléggé fos ebből eltartani a 2 gyereket plusz lakás hogy minden számla be legyen fiztve, meg ugye enni ,meg a többi ez Magyarország remélem a választások után Jobb lesz!!

De remélem élhetek a Gyed extrával !!

2014. febr. 13. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyi a férjed bruttója meg a Te bruttód? Az alapján lehet megmondani hogy melyikőtök mennyi adókedvezményt tud igénybe venni. Mikor töltöd a 91. napot?

A választásokban szerintem ne nagyon reménykedj, én azt az egy változást tudom elképzelni, hogy eltörlik a családi adókedvezményt, akkor meg minden kisgyerekes rosszabbul jár.

2014. febr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!