Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg GYES mellett hány...

Jelenleg GYES mellett hány órában lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
1éves kora utàn korlátlan :)
2014. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam most a MÁK oldalán:


Nem jár gyermekgondozási segély annak a személynek, aki


az egy évesnél fiatalabb gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezi el,

a gyermek egyéves kora után - a kivételektől eltekintve - korlátozás nélkül teljes munkaidőben dolgozik,

2014. febr. 24. 20:06
 3/7 A kérdező kommentje:

Gyermekgondozási segély mellett végezhető kereső tevékenység


A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a kiskorú szülő gyermekének gyámját, a nagyszülőt, azt az örökbefogadó szülőt, akire az általánoshoz képest eltérő szabályok vonatkoznak (lásd ugyanezen rovaton belül: Örökbefogadó szülő jogosultságának eltérő szabályainál) - kereső tevékenységet


a gyermek egyéves koráig nem folytathat,

a gyermek egyéves kora után heti 30 órát meg nem haladó időtartamban, vagy ha a munkavégzés az otthonában történik időkorlátozás nélkül folytathat,

tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos gyermek egy éves kora után időkorlátozás nélkül folytathat,

ikergyermekek esetében a gyermekek egy éves kora után időkorlátozás nélkül folytathat azzal a megkötéssel, hogy csak egy gyermek után jogosult gyermekgondozási segélyre. (Időkorlátozás alatt a 30 órát meghaladó keresőtevékenység értendő.)

2014. febr. 24. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első írta. 1 éves kora után korlátlanul lehet dolgozni gyed és gyes mellett is. Amit bemásoltál, az még a régi törvény.
2014. febr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem, csak azt nem, hogy akkor vajon miért ez van a MÁK honlapján...
2014. febr. 25. 09:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert nem frissítették. Illett volna, de hát ez van.
2014. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt a Gyes igénylő nyilatkozat részéből másoltam ki:


IV. Kérelmező nyilatkozatai

20. Nyilatkozom házastársammal/élettársammal egyetértésben, hogy a gyermekgondozási segélyt a II. 14. pontban feltüntetett közösen nevelt gyermek(ek) után én kívánom igénybe venni, és kijelentem, hogy választási jogommal élve a gyermek(ek) után járó egészségbiztosítási és családtámogatási ellátások közül a gyermekgondozási segélyt választottam.

21. Amennyiben bankszámlára kérem a folyósítást, kijelentem, hogy a közölt számlaszám felett rendelkezési jogom van.

22. Anyagi és büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a kérelemben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek.

23. A rám irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött özvegyi nyugdíjban részesülő személyként, a folyósító szervhez ezúton tett, jelen nyilatkozatban vállalom a gyermekgondozási segély összege után nyugdíjjárulék fizetését.

Igen Nem

24. Kijelentem, hogy

a) a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. § (1) i) pontja szerinti rendszeres pénzellátásban nem részesülök, ide nem értve a Cst. 27. § (1) bekezdése a) pontjában meghatározott ellátásokat. Kijelentem továbbá, hogy a II.14. pontban feltüntetett gyermek után terhességi gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben nem részesülök.

b) a gyermekgondozási segély folyósítása alatt kereső tevékenységet a gyermek egyéves kora előtt nem folytatok, és az egyévesnél fiatalabb gyermek nincs napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezve.

c) nagyszülő esetén a gyermek három éves kora előtt kereső tevékenységet nem folytatok, és a három év alatti gyermek nincs napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezve, három évesnél idősebb gyermek esetében kereső tevékenységet pedig heti 30 órát meg haladó időtartamban folytatok vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonomban történik.

d) nagyszülő esetén a gyermekgondozási segély jogosultsági feltételei a szülő esetében is fennállnak.

25. Tudomásul veszem, hogy a gyermekgondozási segély jogosultságomat érintő változásokat a folyósító szerv részére 15 napon belül írásban bejelentem, így különösen:

a) a gyermeknek az ellátásra jogosult háztartásából történő, illetve nagyszülő jogosult esetén a szülő háztartásából történő kikerülését,

b) a gyermek tartós betegségére, illetve súlyos fogyatékosságára okot adó körülmény megszűnését - abban az esetben, ha a gyermekgondozási segély folyósítása azon az alapon történik, hogy a 3-10 életév közötti gyermek tartósan beteg, súlyosan fogyatékos,

c) ha az ellátásra jogosult a IV.24. pontban foglaltaktól eltérően folytat kereső tevékenységet,

d) ha az ellátásra jogosult a gyermeket egyéves kora előtt napközbeni ellátását biztosító intézményben helyezi el, vagy ha házastársa, élettársa terhességi-gyermekágyi segélyben vagy gyermekgondozási díjban részesül, illetve nagyszülő esetén, ha a gyermek a IV.24. pontban foglaltaktól eltérően kerül intézményben elhelyezésre

e) az ellátásra jogosult 3 hónapot meghaladó külföldi tartózkodásának tényét,

f) az ellátásra jogosult nevének, fizetési számlaszámának vagy lakcímének megváltozását,

g) ha az ellátásra jogosult vagy házastársa / élettársa az igénylőlap IV.19. és IV.24 pontja szerinti rendszeres pénzellátás valamelyikében részesül, vagy

h) ha az ellátásra jogosult és/vagy házastársa, élettársa Magyarországon kívüli EGT tagállamban munkavállalói, önálló vállalkozói tevékenységet folytat, illetve e tevékenysége megszűnik,

i) Magyarországon kívüli EGT tagállamban történő családi ellátás folyósításának tényét, megszűnését,

j) az ellátásra jogosult előzetes letartóztatásba vételét, illetve szabadságvesztés büntetésének megkezdését,


Tehát a főoldalon lévő leírást nem frissítették,de magát az igénylőlapot már igen :)

2014. febr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!