Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg gyesen vagyok. A...

Jelenleg gyesen vagyok. A mellett lehet dolgozni, úgy tudom. Ha vállalkozó lennék (részidős) akkor is járna a gyes? Vagy le kell mondanom valahol?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Napi 6 óra mellett jár a GYES, ha mellette vállalkozol napi 2 órában, akkor már nem jár.
2013. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
itthon dolgoznék, itt lenne a vállalkozás.
2013. jan. 9. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyi a szabály, hogy a gyes mellett max. 30 órában dolgozhatsz. Ha alkalmazott vagy, akkor max. 6 órára lehetsz bejelentve. Ha otthon dolgozol, akkor nincs munkaidő megkötés. Csatolok egy linket.


[link]


Ha vállalkozó vagy, akkor - ha nincs főáállásod mellette - mindenképpen főállású vállalkozónak számítasz. Azaz mellette nem lehetsz gyesen. Megoldás: ha valaki más a vállalkozó (cégtulajdonos) és te hozzá vagy bejelentve max. 6 órás alkalmazottként.

2013. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!!!!
2013. jan. 9. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy 1éves koráig egyáltalán nem lehet dolgozni.Utána is heti 30órát csak,kivéve ha otthoni a munka.És én diák vagyok (szakképzés) és elvileg diákmunkára sem lehet menni.22éves anyuka,3hónapos kislánnyal.
2013. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!