Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes mellett hány órában...

Gyes mellett hány órában lehet dolgozni jelenleg?

Figyelt kérdés
Jövőre lejár a gyedem és visszamennék dolgozni ilyenkor kaphatok gyest ha 8 órában dolgozom? Nagyszülő igényelheti ha nyugdíjas?Két éves koráig megkaptuk a tartó betegség miatt a családit akkor felülbírálják ha akkor is megkapjuk utána akkor kapok gyest de mi lesz a tartósa betegség miatt járó 25000ft-tal?Előre is köszönöm a segítséget!
2011. nov. 20. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Heti 30 órában lehet mellette dolgozni.

Nagyszülő is igényelheti, de akkor a gyerek nem járhat bölcsibe, és a nagyszülő nem dolgozhat, csak legfeljebb otthon.

2011. nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is tartósan beteg gyerekem van.Gyesen lehetsz vele 10 éves koráig,(ha minden évben meghosszabbítják),de mellette azt hiszem csak 6 órában dolgozhatsz.Ha visszamész teljes munkaidőben,akkor nem jár a gyes.Viszont jár az emelt családi,mindentől függetlenül amíg tartós beteg a kicsi.Illetve közgyógy,utazási kedvezmény is.
2011. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! A tartósan beteg gyerek esetén azt tudom hogy teljes munkaidőben dolgozhatsz az egyik ismerősömnek jár a gyes emiatt és 8 órában dolgozik. Nagyszülő nyugdíj mellett is igényelheti?
2011. nov. 21. 08:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Második vagyok,most akkor lehet 8 órában dolgozni tartósan beteg gyerek mellett ez tuti?Ez uj infó.
2011. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A tartósan beteg gyermek után kapott gyes mellett a kicsi egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathatsz kereső tevékenységet.
2011. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!