Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény igénylés...

Családi adókedvezmény igénylést hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Még soha nem igényeltem,nem tudom,hol hogyan kezdjem!

Az alábbi esetben mi kell hozzá?

2009.09.hótól kapom kisfiamra a csp.-ot,ezt egyedülállóként 2013.08.hótól megemelték,igy az emeltet kapom,13700ft.

Munkaviszonyom 2013.12.30.-al szűnt meg,ügyvezetője voltam egy cégnek,minimálbérrel.

Mit kell még tudni? Beszéljek a könyvelővel,még a leszámoló papírjaimat sem kaptam meg.

Segítsetek,h.hogyan kezdjem és ha igényelhetem,akkor az milyen összeg? Egyszeri? Vagy hogy?

Köszi ha nem hurrogsz le a sötétségem miatt!;-)


2014. márc. 4. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezményt tudtommal csak akkor tudod igényelni, ha van munkajövedelmed.

Nekem meg az írásodból úgy tűnik, hogy jelenleg egyáltalán nem dolgozol.

2014. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Családi adókedvezményt csak akkor tudod igénybe venni,ha van munkád,ergo ha van olyan bevételed amiből vonnak adót.Ha tavaly nem vetted igénybe,akkor visszamenőleg,most megteheted az adóbevalláskor,ez 10.000ft/hó
2014. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen,arra gondoltam én is,h.visszamenőleg a 2013-as év jövedelmem alapján pl.igényelhetem e? Ahogy a 2.válaszoló is írta. Ha ebben a formában igényelhetem,akkor az egész évet nézik,tehát 12*10e ft???
2014. márc. 4. 13:48
 4/8 anonim ***** válasza:
igen,ha egész évben meg volt a munkaviszonyod
2014. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Persze, visszamenőleg igényelheted. Az adóbevallásban ezt megteheted és a beadástól számítva 30 napon belül utalják a számlaszámodra.

2014. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:-)

Igen,végig volt bérem,2005.-től,majd gyed,gyes 1év és vissza a céghez. Szóval a 2013év végig volt! Ez jó hír,jól jönne az az összeg!:-)

2014. márc. 4. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Kell hozzá egy nyomtatvány, amin apa is nyilatkozik, hogy ő nem veszi igénybe, és ezt az ő munkahelyének le kell bélyegeznie-legalábbis nálunk így ment, mindkettőnknek van munkája, én gyeden vagyok.
2014. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!:-)

Egyedül nevelem a kisfiam,gondolom ilyen esetben nem kell apát bevonni,hiszen ő alapból nem is jogosult igényelni,mert ugye a csp.-ot is én kapom.

2014. márc. 4. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!