Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit kell beírni a családi...

Mit kell beírni a családi adókedvezmény igénylésnél az összeghez?

Figyelt kérdés
Nekem fogalmam sincs milyen összeget kell beírni!? Vagy miből kell kiszámolni?

2014. febr. 7. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány gyereked van és hány gyerek után kéred.

Ha egy gyerek után kéred, akkor 62.500 Ft. Két gyerek után 125 ezer, ha mind a 2 gyerek után te kéred. 3 vagy több gyerek esetén 206.250 Ft.

2014. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik évben sem írtam be összeget,csak azt,hogy hány gyerek után kérem,mert ha nem osztod meg a pároddal,akkor elég a gyerekek számát beírni.
2014. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem osztom meg csak én igénylem 1 gyerek után. A 62.500-ot találtam én is valahol a neten, csak azt nem mertem beírni mert nekem soknak tűnik. Eddig is valami 11.000-ot kaptam havonta. Így ezért nem mertem ezt az összeget beírni.

Köszi a válaszokat.

2014. febr. 7. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a 62500 az adóalapot csökkenti, tehát nem azt jelenti, hogy ennyit kapsz, hanem ennyinek az adóját nem kell megfizetni.
2014. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha csak te igényled egy gyerek után, akkor egyszerűbb, ha nem az összeget írod, hanem annyit, hogy 1 gyerekre kéred. Csak az egyiket kell kitölteni, vagy az összeget, vagy a gyerekszámot. (Azoknál érdemes az összeg részt kitölteni, akik megosztják és pont úgy jön ki, hogy nem egész gyerek után tudja igénybe venni az egyik, vagy a másik. Azt nem írhatják, hogy az egyik 0,6 gyerek, a másik 1,4 gyerek után veszi igénybe, ezért az összeget osztják meg.)
2014. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a segítséget.
2014. febr. 7. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!