Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszamentem dolgozni 40órába,...

Visszamentem dolgozni 40órába, gyest kapok mellette. Elmehetek táppénzre is?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok,és dolgozom.Van egy két és fél évesem,akire kaphatom a gyest munkamellet is.(3éves koráig)Most el kéne mennem táppénzre....A gyes az mellet is jár?

2014. márc. 5. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hívd fel a MÁK-ot szerintem, mert mindenfélét írnak itt, ezzel kapcsolatban, van aki azt, hogy igen, van aki azt, hogy nem jár.
2014. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy saját jogon mész-e táppénzre (magyarul te vagy a beteg) vagy a gyermeked jogán (magyarul ő a beteg).

Ha az első eset, akkor mehetsz, ha a 2. akkor nem, hiszen alapszabályként egy gyermek után, egy szülőnek egy jogon jár ellátás ebből a kettőből.

2014. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hívtam a MÁKot,ott is ezt mondták(mint a második válaszoló)
2014. márc. 5. 12:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos ha elkezdtél dolgozni és onnan mész táppénzre, tehát van munkaviszonyod (keresőtevékenységet végzel), ELMEHETSZ.

Én most hasonló helyzetben leszek, mert várom a második babát és mire lemegy a szabim, már terhességi táppénzre vesz az orvos. Kérdeztem tb tanácsadót és munkajogászt is. Mindketten ezt mondták, ez a törvény. Más lenne a helyzet, ha nem "mentem volna vissza dolgozni", vagyis nem veszek ki szabit hanem a gyed lejárta után egyből kiírnak táppénzre. Úgyhogy ha elutasítanák a MÁKnál a kérelmed, nyugodtan fellebbezhetsz. Ismerősömnek is ezt tanácsolták, mert jár!!!

2014. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!