Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Folyamatos, vagy nem folyamato...

Folyamatos, vagy nem folyamatos az a m. viszony amiről szó van? "A GYED a gyermek 2. életévig adható, a jogosultság időtartamát a szülést megelőző munkaviszony hossza határozza meg. "

Figyelt kérdés

nekem sok rövid munkaviszonyom volt, összesen meg van az egy év.

de a szülés napja előtt az utolsó m.hely 3 hónap volt - határozott.

még ez alatt igénylem a tgyást, stb, mindenre jogosult vagyok, minden rendben, a kérdésem csak arra vonatkozik, hogy mennyi ideig jár nekem gyed?

és a mindenkori minimálbér (vagy valami hasonló után számolva a törvény szerint-nem a munkahelyemből nézve)után mekkora az összege. mennyi az "alap/minimális gyed"?



2014. márc. 19. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak egy év van meg az elmúlt két évből akkor tgyás után 1 évig jár gyed, tehát a kicsi 1,5 éves korág jár csak.

gyed összege itt kiszámolható.

[link]

2014. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, szóval akkor nem folyamatos m.viszonyról van szó.

kiszámolni nem tudom, mert nem a munkabérem után fogják nézni, (mert nincs meg fél év folyamatos) hanem az alapot kapom.

azt nem tudom az mennyi.

2014. márc. 19. 17:06
 3/4 A kérdező kommentje:

a kalkulátor átlagos havi bruttó bért néz.


nálam ez nem érvényes :(


de amúgy is csak az utolsó fél év átlagát nézik, azt meg nem is jelzi..

2014. márc. 19. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt nézik, hogy a szülést megelőző 2 évben mennyi biztosított időd van. Ha pl. 400 biztosított napod van, akkor a tgyás lejárta után a gyed 400 napig jár.

Minimálbér után tgyás kb. 50 ezer, a gyed kb. 45 ezer körül van, ha jól tudom.

Miért nincs 180 bérezett napod?

2014. márc. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!