Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka gyed? Apuka el mehet...

Apuka gyed? Apuka el mehet gyedre helyetetm ha neki van bejelentett munkahelye?

Figyelt kérdés

Sajnos én nem tudok gyedre menni mert terhességem előtt 1 héttel kirúgtak így csak gyest kapnék.

A pici mennyi idős korától?

Szerintetek nem fognak rám rossz szemmel nézni hogy apukával hagyom a picit én meg dolgozni megyek?


2014. márc. 25. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Elmehet kezdettől fogva is, de a baba egy éves korától is, akkor mellett még dolgozhat is.
2014. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak a baba fél éves kora után maradhat vele otthon az apuka.
2014. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Gyedre igen, thgyes-re csak a nő.

Gyedre jogosult az apuka az első perctől kezdve. Akkor lenne fél éves korától jogosult, ha a nő thgyes-t venne igénybe előtte.

2014. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Apa a baba fél éves korától mehet gyedre, de 1 éves koráig nem dolgozhat. Te akkor dolgoznál? Mert csak akkor lenne értelme, mert ha te is otthon lennél és apa is csak a fizetése 70%-át kapná, nem biztos, hogy jól járnátok.
2014. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,én elmennék dolgozni.
2014. márc. 25. 14:18
 6/6 anonim ***** válasza:

gyedre mehet az apuka is.

most olvastam egy 2014-es cikket erre vonatkozóan.

szerintem nem éri meg az apukának gyedre menni, hisz mint tudjuk a gyed kevesebb mint a fizetés.

Egyébként ha az apa a gyed mellett dolgozna, akkor 8 órában nem foglalkoztatnák.

2014. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!