Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mekkora a maximális gyed...

Mekkora a maximális gyed összege nettóban? És ehhez mekkora összegű bejelentett bruttó munkabér szükséges?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Két gyerek után járó adókedvezménnyel most 120 körül kaptam (egy gyerkőccel 110 volt).

235 volt a bruttóm, de azt sajna nem tudom, hogy mennyi kell hozzá minimum. Gondolom a minimálbér duplája.

2014. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gyönyörűséges ***** válasza:

Brutto 195-198.000 ft

Netto: 102-105.000 kozott van

2014. febr. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezek szerint a bruttó 260 ezer az teljesen jó lenne a maximális táppénz és gyed igényléséhez.
2014. febr. 17. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Abszolút :)

Az adókedvezményes papírt ne felejtsd el leadni majd az OEP-nek (saját nyomtatványuk van rá)! :)

2014. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Az adókedvezményes papír eszembe sem jutott, hogy oda is le kell adni, azt hittem, csak a munkáltatómnak nyilatkozok, és ő intéz mindent.


Még valami, míg nem beszélek a könyvelővel... A táppénzes papírt először a munkáltatónak kell beadni, vagy egyenesbe rögtön beadhatom az oepnek?

2014. febr. 18. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!