Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014-es változások után...

2014-es változások után veszélyeztetett terhesség miatti táppénz mellett igénybe lehet e venni a meglévő gyerekre a GYES-t?

Figyelt kérdés
2014. márc. 29. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen.
2014. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Táppénz mellett akkor kaphatod a gyest, ha előtte voltál kereső állományban. Magyarul gondolom a nagyobb gyerkőcöd még nincs 3, ezért most gyesen vagy, ha jön a második és táppénzre akarsz menni, először meg kell szakítani a fizu nélküli szabidat, legalább 1 napra szabit kivenni és utána elkezdeni a táppénzt, ha csak gyesen vagy és mellette elindítod a táppénzt úgy nem jár együtt a kettő.
2014. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Első hülyeséget írt, terhes táppénz mellett nem jár a gyes.
2014. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és nem írtam hülyeséget. Gyes mellett már korlátlanul lehet dolgozni, vagyis ha visszamegy, kivesz valamennyi bent maradt szabit, aztán elmegy táppénzre. Akkor egyszerre kapja a táppénzt és mellette a nagy gyerekre a gyest. Olvasd el a torvényt, 2014 óta lehet egyszerre táppénzen és gyesen (vagy gyeden) is az ember.
2014. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Táppénzen lehet saját magával de gyerekkel nem lehet. Olvasd el te pontosan. Terhes táppénzen nem lehet gyes mellett, csak ha ő maga lázas vagy mit tudom én.
2014. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szóval a lényeg az, hogy 9-es kóddal táppénzen nem lehet gyes mellett.
2014. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez hol van konkrétan leírva? A törvényben csak ennyit találtam: 47.§ (2) bekezdés c. pontja: Nem jár táppénz a gyermekgondozási segély folyósításának az idejére, ide NEM értve a segély mellett végzett munka alapján járó táppénzt


Azt külön nem részletezi, hogy milyen jogcímeken mehetsz táppénzre, csak azt hogy mehetsz táppénzre gyes alatti is, ha gyes mellett dolgoztál.

2014. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak hogy tiszta legyen táppénz mellett jár a gyes (9-es kód esetén is), viszont fontos, hogy keresőtevékenységből induljon a táppénz.

Vagyis ha egyébként is dolgozol gyes mellett és elmész táppénzre (akármilyen kóddal) jár a gyes is. Plusz, ha otthon vagy az első gyerkőccel és megszakítod a fizu nélküli szabidat (akár egy napra is) és úgy mész táppénzre (szintén akármilyen kóddal) akkor is jár a gyes a táppénz mellett.

Viszont ha otthon vagy a gyerkőccel és nem szakítod meg a fizu nélküli szabidat (tehát egyből táppénzre veteted magad) akkor nem jár együtt választani kell.

2014. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még annyi hogy akkor sem járna a gyes és tp együtt, ha a gyerekkel írnák ki. (De itt nem erről van szó, a kérdező saját jogán lenne tp-en, a gyest meg a nagyobb gyerek után kapná)
2014. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha a jelenlegi Gyes-t megszakítom és elmegyek 1 nap szabira és utána lesz csak táppénz, akkor kaphatom a gyest is a táppénz mellett?
2014. ápr. 1. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!