Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémás 2. vagy sokadik...

Problémás 2. vagy sokadik terhességnél (veszélyeztetett terhesség -ágynyugalom) hogyan lehet megoldani a már meglévő gyermek (ek) ellátását?

Figyelt kérdés

Úgy értem,ha egy várandós anyukát ágyfekvésre ítélnek mert mondjuk veszélyeztetett terhes lesz,akkor hogyan látja el a meglévő nagyobb gyermekét?

Egyenlőre nem vagyok ilyen helyzetben,de lehetek.

Majd eldől,hogy hogyan halad a második terhességem,egyenlőre nem aktuális.

De elgondolkodtam,hogy ha esetleg bekövetkezne ez,akkor hogyan látom el a 2 éves kislányomat?


2011. máj. 29. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a nagyobb nyugis gyerkőc,akkor nem lesz gond. Ha van segítség (nagyszülők,szomszéd,ismerős) aki boltba,postára elmegy,akkor már ez is sok segítség.Akkor a takarítás hanyagolandó,és a főzés pedig ülve megoldható-valami gyors kaját. A csajaink fürdetése nálunk úgy zajlik,hogy (4 és 2 éves)már úgy teszem bele a kádba,hogy a kezüket fogom,ők fellépnek a kád szélére,majd a kádba-így nem emelem meg magam :) Kiszállásnál ugyan így.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!


Üdv:2gyermekes,24h.km.

2011. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

El sem tudom képzelni,hogy meg lehet mindent oldani.

Olyan dolgok aggasztanak,mint pl hogy hogyan kötöm le az örökmozgómat?

Meg,hogy akkor nem megyünk majd sehova,csak itthon ülünk?


Huh,egyenlőre elképzelhetetlen,remélem nem kerül rá sor,de azért minden eshetőségre felkészülök.


Köszönöm a választ,vigyázz magatokra!

2011. máj. 29. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm a 3. babát várta, majdnem bent fogták a kórházban, mert állandóan fájt a hasa. Mindent megígért csak engedjék haza. Onnan, kb. a 4. hónaptól végig feküdnie kellett otthon. Fogadtak egy ismerős lányt, akinek nem volt munkája épp, Ő volt ott délelőttönként főzni és takarítani. Nem sokat kb. 30 ezret fizettek neki havonta. A kismama kihúzta a nappaliban a kanapét, ott feküdt sokat, már amennyire engedték a gyerekek, de hamar megszokták a helyzetet. Odamentek mellé, ott játszottak, vagy kifeküdt a hintaágyra az udvaron és ott nézte őket, ahogy játszanak. Nem volt könnyű, így is sokat kellett fel-fel kelnie vmiért, sokszor hisztizett a kisebbik lány ( 3éves), hogy vegye fel meg szaladgáljon, de hát nem lehetett. Így is sokszor "bűnözött". A nagyobbikkal nem volt gond, Ő már nagylány, 7 éves. A végén egészséges baba született.
2011. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia,

pont ebben a helyzetben vagyok sajnos...:(

van egy 2,5 éves kisfiam, aki megszokta, hogy anya folyton pörög, megyünk ide-oda. most terhes vagyok a tesóval, eleve óvatosabban kell mindent, mert februárban volt egy vetélésem, ráadásul 3 napja vérzek, kiderült, hogy a petezsák alatt leválás van, szigorúan ágyba parancsoltak, ami addig oké, amíg apa itthon, de bizony ez nem mindig megoldható+hozzájön a 2 napja tartó folyamatos hányás és iszonyatos fejgörcs.

szegény gyerekem azt se tudja mi bajom...

nagyon nehéz, de segítségem sajnos nincs.

remélem, hogy hamar jobban leszek, és a baba is velünk marad.

2011. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Többek között a fenti okokból nem értem, hogy ha valakinek van segítsége, akkor azt miért kell eltaszítani magától. Jó, az én gyermekem, nekem kell felnevelni, nem a nagyszülőknek szülünk, de akkor is bármikor bekövetkezhetnek olyan dolgok, amikor a gyereknek bizony el kell fogadnia az anyán kívül más ember társaságát is.


A kérdésre válaszolva. Szerintem akármennyire nyugodt a gyerek, akkor is szükség lehet mások segítségére. Játszani sétálni márpedig muszáj velük.

2011. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem csak segítséggel.

Nem tudom valójában, mert nekem volt segítségem. nagyon gyorsan jött a következő baba és hegszétválás és kevés víz veszélye miatt a végén már nem emelhettem, stb.

ha nem lett anyukám nem tudom mit teszünk-... komolyan gőzöm sincs.

2011. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!