Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Méltányossági gyed létezik?

Méltányossági gyed létezik?

Figyelt kérdés
12hetes kismama vagyok. Van egy három éves kisfiam akivel 3évig otthon voltam. Tavaly szeptembertől kezdte az ovit, én október3.-tól január3.-áig munkanélkülin voltam. Január 20.-ától kezdtem egy teljesen új munkahelyen ahol két hét után kiderült hogy úton van a kistesó. Ennek ellenére határozatlanra írták a szerződésem. Október 17-re vagyok kiírva. Elképzelhető hogy valamilyen formában megkapjam a gyed-et?
2014. ápr. 2. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, létezik méltányossági gyed. Az igényelheti, akinek a szüléskor van bejelentett munkaviszonya, de nincs meg a 365 napja. Lehet méltányossági tgyást is igényelni először.

Vizsgálják a vagyoni helyzetet is. Általában annak adják meg, akinek nagyon kevés idő hiányzik, ugyanakkor nem mindegy az 1 főre eső jövedelem sem, mert ha apuka hazavisz teszem azt legalább 200 ezret, akkor nem nagyon adják meg.

A méltányossági gyed alapja nem lehet több a minimálbérnél, tehát, ha te be is vagy jelentve pl. bruttó 130 ezerrel, a gyed alapja akkor sem lehet több az aktuális minimálbérnél.

2014. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat. Mostmár kicsit jobban átlátom a helyzetet. Így ha mondjuk egy héttel hamarabb érkezne a pici akkor is megigényelhetem egyéni elbírálásra a gyedet.

Azért nem lenne teljesen mindegy hogy gyedet vagy gyest kapnék.

2014. ápr. 2. 10:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző munkahelyen felmondtál vagy mikor szűnt meg, mert ha passzív gyed-et kaptál asz elsőre akkor esélytelen.

Szerződésed mikkor jár le?

2014. ápr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!