Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha külföndön esek teherbe és...

Ha külföndön esek teherbe és itt is szülöm meg a picit, akkor otthon ha hazamegyünk fogok gyest kapni?

Figyelt kérdés
Kb 1-1,5év múlva megyünk végleg haza(Magyarországra)szeretnénk babát de nem tudom igy kapnék e majd otthon gyest
2014. ápr. 2. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Kapsz, csak egyszerre 2 helyről nem. Én pont ma kaptam meg fél év után a GYEST és családi pótlékot, szóval az ügyintézés "kicsit" lassabb. :)
2014. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze tudom h csak 1helyröl fogom kapni.de az intézés beadástól számitva nem 30nap?
2014. ápr. 2. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:
de miért akarsz -otthonrol- gyest?
2014. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
December 5-én adtam be a kérelmet és most utaltak. Az baba nyilvántartásba vételénél is volt fennakadás, ezért 1 hónapot buktam, és így is fél évnyivel tartoztak. Hosszabb az ügyintézés amúgy, mert az Államkincstár bekér igazolást a külföldi szervtől, hogy meddig kaptál ellátást, illetve kell írnod egy nyilatkozatot arról, hogy kettős utalás esetén visszautalod ad MÁK-nak az illetéktelenül kapott pénzt.
2014. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért akarok otthonról gyest mert lehet már babával fogunk innen hazaköltözni
2014. ápr. 2. 22:25
 6/8 A kérdező kommentje:
es mi van akkor ha itt esek teherbe es kb a 8.honapba megyunk haza es otthon szulok?akkor hamarabb megkapom a gyest?
2014. ápr. 3. 09:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Külföldön is kapsz gyest, főleg, ha 1 évet kint töltesz a szülést megelőzően. Lehet, hogy ez függ az országtól, ahol vagy, ezt nem tudom. Ha hazajöttök, akkor kint már nem kapsz, itthon meg igen, folytatólagosan. Itthon kötelező terhesgondozáson részt venni, ennek nézz utána! Illetve kapsz egyszeri anyaságit, ezt összevetném a helyedben, hogy mennyi jár külföldön....
2014. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én most kaptam meg az egyszeri anyaságit Franciaországban (920 euro) 270 ezer ft körül van, 7. honapban utalják, a baba születése után havi 170 eurot fogok kapni, és lakástámogatást 100 euro körül.
2014. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!