Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit kapok így míg otthon...

Mit kapok így míg otthon leszek a kicsivel?

Figyelt kérdés
1 éve van bejelentett állásom, 8 hetes terhes vagyok. A helyzet az, hogy előtte fősulira jártam, így folyamatosan biztosított voltam. Valaki el tudná magyarázni, hogy ha még fél évig kb. dolgozom, akkor GYED-et fogok-e kapni? És mennyi ideig? Illetve a GYES-nél is kérdés, hogy meddig?
2014. jan. 4. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az elmúlt két évben nappali tagozaton tanultál, akkor az is beleszámít. Ha megvan a 365 bedolgozott munkanapod akkor egy év gyed, ha nappalis voltál és több mint 1 évet dolgozol 2 év gyedet is kaphatsz.
2014. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hallgatói jogviszonyból 180 nap belszámít + a ledolgozott munkanapok száma, ha egy évnél hosszabb volt a munkaviszonyod. Nekem valamivel több mint egy évig volt munkaviszonyom + a hallgatói jv 180 napja, így másfél évig kaptam gyedet (50.000 forintot.)
2014. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Nappalis voltam, reméltem, hogy beleszámít!:)
2014. jan. 5. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!