Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján fogják számolni...

Mi alapján fogják számolni nekem a tágyást és gyedet?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberében megszűnt 5 év után a munkaviszonyom. Kihagyás nélkül nem egész 4 hétig regisztrált munkanélküli voltam, majd sikerült elhelyezkednem. Most 9 hetes terhes vagyok és problémák merültek fel, ezért táppénzen is vagyok.

Kérdezném, hogy én most táppénzt mennyit fogok kapni? Igaz az, hogy mivel az előző munkaviszonyaimat nem veszik figyelembe és itt meg még nem vagyok elég ideje, ezért csak 50%-át a béremnek? Valamint a tgyás és gyed összegét hogy fogják számolni? Az a minimális táppénz alapján vagy az alapbérem alapján? Számít az előző munkaviszonyom, vagy nem? Köszönöm szépen a válaszokat.



2014. ápr. 9. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha jól értem, összesen 4 hétig voltál munkanélkülin és utána sikerült is elhelyezkedned? Ha igen, akkor nincs semmi baj, mert nem szakadt meg a folyamatos biztosításban töltött időd! A tp. maximum 365 napig járna, esetedben a szülésig v. a tgyás kezdetéig, ha előbb kéred. Ez az naptári átlagkereseted 60%-a lesz.


TGYÁS-ra és GYED-re is jogosult vagy. A 2015.01.01. előtt született gyermekek esetében az ellátásokat mindkét módszerrel ki kell számolni (régi és új alapján is) és a kettő közül a kedvezőbbet kell adni! Ha jól számolom a picúrod még idén megszületik, tehát neked is a kedvezőbbet fogják adni! Összege mind tgyás mind gyed esetén a naptári átlagkereset 70%-a.


Hogy biztosan megnyugodj, hívd fel az oep-et és kérdezz rá.


Sok boldogságot kívánok Nektek!

2014. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!