Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nyugdíj eléréséhez a ledolgozo...

Nyugdíj eléréséhez a ledolgozott évekbe beleszámolják a passzív éveket is? (GYED, GYES, szülési szabi)

Figyelt kérdés
Az üzlet és pénzügyek kérdéskörön belül már valaki kérdezte ezt, de ott nem válaszolt rá senki, ezért gondoltam, hogy én ide írom ki a kérdésemet.

2014. ápr. 10. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a jelenlegi szabályozás szerint beleszámít, tehát ha valaki most megy nyugdíjba, akkor annak beleszámít a passzív ideje is. De ha valaki 20 év múlva megy nyugdíjba, akkor az akkor érvényes jogszabályok alapján fogják számítani a nyugdíját, úgyhogy előre ezt nem lehet kiszámítani.
2014. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdemes utánanézned, ha most akarsz nyugdíjba menni. Ha nem aktuális addig ezerszer változhat. Apukám már 2 éve el szeretett volna menni, de mindig hoznak vmi törvényt ami kitolja az időt:S
2014. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, jelenleg úgy van, hogy 40 év szolgálati idő kell, amiből legalább 32 év munkaviszonynak kell lennie, és 8 év gyed/gyes/gyet-et lehet beleszámítani maximum.

Persze egyes esetekben ez eltérhet. (sok gyereket felnevelők, fogyatékos gyereket felnevelők... stb).


De mint írták többen is, ez a JELENLEGI törvény.

Ezt bármikor megváltoztathatják.

2014. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dudok Andrásné ***** válasza:
Igen most a szolgálati időbe beszámit, de a ledolgozottba csak max.8évet számol be.Én azért nem tudtam elmenni a nők 40 évével,mert 4 gyereket szültem.Hiába volt 41év szolgálati időm.A 10.5 év gyesből 8at számolt be a ledolgozottba. A szolgálati időben mind a 10.5.et.
2014. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!