Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene, aki nagyon ért...

Segítene, aki nagyon ért ezekhez a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam februárban volt 2 éves. Innentől kezdve már gyest kapok, illetve áprilistól visszamentem dolgozni (jelenleg szabin vagyok) is 8 órában. Közben kiderült hogy a második babánkat várom, így a szabik lejárta után (kb. másfél hónap) táppénzre mennék. Két kérdésem van: A gyes jár a táppénz ideje alatt is? Illetve a következő babánál a gyedemet miből fogják számolni? A jelenlegi béremből vagy a minimálbérből?

Köszönöm a válaszokat!!


2014. ápr. 11. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogy jár-e a gyes táppénz alatt, azt nem tudom, de a tgyás és gyeded alapja a szerződés szerinti béred lesz.
2014. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen jár a tp és gyed együtt, viszont hogy mi lesz az alapod pontosan azt csak egy tb szakértő tudná megmondani a fizu adatok alapján (általánosságban a szerződés szerinti béred lesz, de ha most jobb volt az alapod lehet hogy a kedvezményszabályt is lehetne rád alkalmazni, illetve az sem mindegy hány napig vagy szabin, mennyi idő a tp. Nekem pl 2 hét szabi, majd tp a szülésig, így még magasabb lesz az alapom, mint az elsőnél (az osztószámok miatt). Viszont nekem nem minden hónapban volt a ugyanannyi a bérem a nagyobb előtt, mert elvállaltam plusz feladatot bérpótlékkal.
2014. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!