Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 17eves vagyok es terhes akkor...

17eves vagyok es terhes akkor en most a gyerek utan nem kapok semmit de mondjuk aki a gyamja lesz es dolgozott de most gyeden van akkor az gyerekem utan is gyedet fog kapni? Vagy semmit?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyàm nem kap gyedet!!!!! Te kapsz gyest és csalàdipótlékot és ennyi!!!!
2014. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elfelejtettrm hogy ezeket is csak akkor ha te neveled szóval közös hàztartàsban élsz a picivel!!
2014. ápr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ertem,koszonom szepen
2014. ápr. 22. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
én 16 évesen szültem mivel kiskorú voltam anyukám lett a gyámja és ő kapta q gyermekemre a családit és a gyest mikor betöltöttem a 18. már én kaptam a gyerekre a pénzt úgy h az első jó nagy marhaságot írt
2014. ápr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Àcsi ácsi a gyes és a gyed nem ugyan az!!!! Szólval nem îrtam marhasàgot csak te nem tudsz értelmezni!!!! Gyes mindenkinek jàr meg a csp is de gyed csak annak aki dolgozot szóval a gyàm azt nem kaptaja csak pl az apa ha ő marad otthon a babàval!!Szóval làtszik hogy na nem irom le a véleményem....!!!!
2014. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De kaphat a gyám gyedet, ha megfelel a feltételeknek!


"

Ki jogosult a gyed‐re? 

 

A gyed jogosultsági feltételeként szükséges előzetes biztosítási idő – főszabály szerint – 365 nap. Ez 

alapján gyermekgondozási díjra jogosult: 

 a  biztosított,  gyermeket szülő  anya,  ha  a szülést  megelőzően  két  éven  belül  365  napon  át 

biztosított volt, 

 a biztosított SZÜLŐ, ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 365 napon 

át biztosított volt, 

 a terhességi‐gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi‐

gyermekágyi segély  igénybevételének  időtartama  alatt szűnt  meg  feltéve,  hogy  a  terhességi‐

gyermekágyi segélyre  való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállása alatt keletkezett és a 

szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, 

 

azzal, hogy valamennyi esetben további feltétel, hogy a gyermekgondozási díjat kérelmező személy a 

gyermeket saját háztartásában nevelje. 

 

Aki munkaviszonyban, közalkalmazotti, köztisztviselői, kormánytisztviselői jogviszonyban áll, annak a 

gyermekgondozási díj időtartamára a munkáltatójától fizetés nélküli szabadságot kell kérni. 

A bedolgozó részére gyermekgondozási díjat nem lehet folyósítani addig, amíg a feldolgozásra átvett 

anyagot vissza nem adta. 

 

A jogosultság fennállása vizsgálatánál szülőnek kell tekinteni: 

a  vér szerinti  és  az  örökbefogadó szülőt,  továbbá  a szülővel  együtt  élő  házastársat,  bejegyzett 

élettársat, azt a személyt, aki a saját háztartásában élő gyermeket örökbe kívánja fogadni és az erre irányuló 

eljárás már folyamatban van, illetve 

a GYÁMOT.

Tehát, a gyám szülőnek tekintendő. A gyámja abban az esetben jogosult gyedre, ha megfelel a feltételeknek és a gyereket a gyámmal egy háztartásban neveled!!!

Vagyis, nem lakhatsz a gyámtól még egy házzal arrébb sem a gyerekkel!

Sőt, a gyám tgyásra is jogosult, ha megfelel a feltételeknek.

"Terhességi‐gyermekágyi segélyre jogosult:

az a gyám, aki a csecsemőt jogerős döntés alapján gondozza, a kirendelés napjától".

Az OEP-nél tudsz ezekről információt kérni.

2014. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miko vannak már!! Akkor bocsi
2014. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!