Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megszűnik a cégem most a...

Megszűnik a cégem most a felgyűlt szabit töltöm, keresem a munkát lenne is valami talán erre terhes vagyok, a lakás is kicsi, nem terveztem gyereket többet mit tennél?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van. Eddig gyeden voltam. Ha most erre a kicsire csak gyes járna akkor éhenhalunk kb. mivel a gyedem 75 ezer volt a gyes meg 25 ezer és még így is elég szűkösen voltunk, úgy értem állandóan azt kell nézni mi hol mennyibe kerül, kikapcsolódni max.ingyenes programokon tudunk, utazni egyáltalán nem, nyaralni 2 éve nem voltunk (jó tudom más meg sose de ez nem vigasztal).

4 gyerekkel nincs az a hülye aki felvenne dolgozni valaha is. A gyesből, gyetből nem fogunk megélni! Hitelünk is van amit muszáj fizetni.

A lakásunk 1+2 feles, nem tudunk nagyobba költözni semmiképp. A lakáspiac gyakorlatilag áll (vidéki város) és nagyobb házat amúgy is csak a környező falvakban kapnánk ennyiért ahol meg a közlekedés a béka feneke alatt, illetve egy nagyobb háznak a rezsije is több, nincs pénzem több rezsire.

Nem állunk jól, de annyira rosszul se hogy segélyért álljak sorba meg amúgy SEM életcélom hogy segélyért járuljak.

Meg amúgy is a segélynél csak a bevételt nézik, azt nem hogy 1. hitelünk is van amiből nem tudunk kilépni 2. a férjem szüleit még nekünk kell támogatni. (cserébe persze semmit se kapunk tőlük még egy kis segítséget se gyerekvigyázás vagy valami bár nem bíznám rájuk a gyerekeimet az is igaz , de ez más téma).

Segítségünk nincs, aki 1-2 évre kisegítene minket amíg "csak" gyesen vagyok.

Mi a fenét csináljak, nem hiszem el hogy ez velem történik. Hozzátenném, hogy védekeztünk is.

Csak én látom tragikusnak kívülről szemlélve milyen???



2012. szept. 26. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor vetesd el.
2012. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez esetben abortusz.

(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy egyik baráti házaspár rossz anyagi helyzetben lévő szülők 4. és 5. gyermekét fogadta örökbe, újszülöttként.) Ez is egy megoldás lenne.

2012. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rohadt nehéz ez :((( Elvetetés se az én műfajom az a baj :((( mindegy, köszi a válaszokat.
2012. szept. 26. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszintén? A helyedben én is abortuszra mennék!

Barátnőm hasonló anyagi helyzetre megtartotta a 3.-at!

Nemrég mondta,hogy mindenhol azt hallani,hogy elég a szeretet, meg ahol 2-nek jut, ott a 3.-nak is. Hát ő ezzel vitatkozna.

Minden éjjel álomba sírja magát, hogy mi lesz holnap, hogy fizetik a hitelt, hogy küldi el a gyereket kirándulni, amikor az osztálypénz is már gondot okoz.

Persze, imádja a gyerekeit, de ahogy én látom egyáltalán nem boldog. Fél év alatt 15 kg-ot fogyott!

A házasságuk is kezd a stresszre, a vitákra rámenni!

Ilyen áron én nem vállalnám be!

2012. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha biztos lesz a terhességed, és megmarad, akkor add örökbe. Azért mert nektek nehéz most anyagilag, azért ne vetess el egy babát, aki élni akar. Magyarországon így is, számtalan olyan szülőpár vár gyerekre, akik nemcsak szeretetteljes életet, de anyagilag is biztos hátteret tud biztosítani egy babának. Neked ez az út, lelkileg piszok nehéz lesz (ha ezt választod), de elvenni egy ártatlan életet; vagy adni neki egy esélyt, mással, messze nem ugyanaz.
2012. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!