Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg GYED-en vagyok az...

Mtptr22 kérdése:

Jelenleg GYED-en vagyok az első gyermekemmel aki novemberben lesz 2 éves és jöhetne a második. A második gyermek után is kapnék GYED-et? Nemrég azzal szembesültem, hogy a munkáltatóm adószámát törölték, így is kaphatok GYED-et vagy így esélytelen?

Figyelt kérdés

2014. febr. 25. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyarul megszűnt a cég. Így nem lesz munkaviszonyos mikor szülsz tehát nem.
2014. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha most passzív gyedre kerültél, akkor sajnos a második babával nem fog járni gyed, esetleg csak tgyás, de gyed biztos nem. Újból meg kell szerezni ilyenkor a 365 napot, mert a passzív gyed időszaka nem számít bele.
2014. febr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elméletileg, mert hogy én semmiféle értesítést nem kaptam a cégtől, sem azt, hogy megszűnt, sem a kilépőpapírjaimat, kiskönyvem és minden más iratom is a cégnél van, azért tudom, hogy törölték az adószámát, mert nem értem el őket és cégközlönyben megnéztem!
2014. febr. 26. 09:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért 2 évre nem is érdemes eltűnni, egy cégből. Nem azt mondom havonta de azért félévente felbukkanhatál volna ott.
2014. febr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó! Ezt a hozzászólásodat nem igazán értem! Nem tűntem el 2 évre, egyrészt még csak 15 hós a kislányom és GYED-et kapok, ami azt jelenti, hogy 2013.05.-hó óta vagyok GYED-en, előtte T-GYÁS-t kaptam, és minden igényléséhez az én aláírásom is kellett, volt kapcsolatom a céggel! Itt a probléma az, hogy 2013.05.-hó óta visszajönnek a levelek a cég székhelyéről, hogy elköltözött, csak ezt velem elfelejtette közölni és új címet sem kaptam! Megnéztem cégközlönyben ahol azt írták, hogy a cég adószámát 2013.05.02.-án felfüggesztették, ekkor beszéltem ismerős könyvelőkkel akik azt mondták, hogy várjak, mert a CÉGNEK JELENTKEZNIE KELL!!!, de nem történt semmi, nemrég újból megnéztem és 2013.11. hóba törölték is az adószámát!!! Jelentkeztem volna én ha lett volna kinél!!! Köszönöm!!!
2014. febr. 27. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!