Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell Tgyást és Gyedet...

Hogyan kell Tgyást és Gyedet számolni?

Figyelt kérdés
Dec 14-re vagyok kiírva de egyszerűen nem tudom hogyan tudnám legalább kb.-ra kiszámolni a tgyásom és a gyedet. Tavaly április elejével szünt meg a munksviszonyom, ekkor kaptam egy magasabb végkielégítést is, majd munkanélküli járadékot 3 hónapig, ezután a generalinál voltam októbertől 6 hónapig alkalmazotti munkaviszonyba. A tavalyi éves bevételem: 3.753.429 Ft, ebbe benne van a végkielégítés is és az álláskeresési járadék. Ezt most mennyivel kell elosztanom, meg felszorozni. Mert ugye nem dolgoztam egész évet. Kész káosz.
2014. ápr. 23. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A Szülés időpontjában biztosított leszel? Volt a jogviszonyok között 30 napnál hosszabb megszakítás?
2014. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztosított vagyok, mert április 1-től egyéni vállalkozom és katás vagyok. De volt két hónap amikor munkát kerestem és nem voltam biztosítva, tavaly augusztus és szeptember.
2014. ápr. 24. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
A tavalyi magas béred semmiképp sem fog beszámítani az ellátás alapjába, mert volt a jogviszonyaid között 30 napnál hosszabb megszakításod, és ilyen esetben a megszakítás előtti jövedelem nem számít be.
2014. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! TudnáL nekem linkelni egy oldalt ahol ez egyértelműen le van írva, mert én mindenhol azt találom, hogy nem kell folyamatosnak lennie a biztosításban töltött időnek. És ha igaz amit írsz, akkor most mi alapján számolhatom ki a gyedem, meg a tgyást? teljesen tanácstalan vagyok.
2014. ápr. 30. 14:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Amiről Te olvastál az az, hogy a szülést megelőző két éven belül kell 365 nap biztosítási jogviszony, hogy jogosult legyél tgyásra. Ez nem kell, hogy folyamatos legyen. De az összegszerűség tekintetében, azaz, amikor azt számolják, hogy mennyi lesz az ellátásod alapja, akkor csak az utolsó jogviszonyod jövedelmét veszik figyelembe, illetve ha 2015. január 1 előtt szülsz, akkor a "régi" szabály szerint is ki kell számolni az ellátás alapját, azaz, vissza kell menni (legfeljebb) a szülést megelőző év első napjáig, és az így -előző évben megszerzett- megszerzett egészségbiztosítási járulékalap lesz a tgyás alapja, ha volt 180 bérrel ellátott napod . Itt lényeges azonban, hog yha a jogviszonyok között van 30 napnál hosszabb megszakítás, a megszakítás előtti időszak jövedelmét már nem lehet figyelembe venni. Ez konyhanyelven a lényeg. a jogszabály a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szól 1997. évi LXXXIII.tv, valamint a végrehajtására kiadott 217/1997. (XII. 1) kormányrendelet. nagyjából a 42 § körül van a számodra érdekes információ.
2014. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!