Hogyan intézzem?

Figyelt kérdés
Jelenleg 5 hetes kismama vagyok. A munkahelyemen havonta hosszabbítanak szerződést. Ha elmegyek táppénzre, akkor ugye a cég 2 hétig fizeti ezt nekem, majd az OEP "átveszi", igaz ez? Hogy működnek ezek a dolgok? Első gyermekemet várom és nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal.
2014. ápr. 23. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogyan csinálod, mert határozott idejű szerződés mellett nam vagy védett terhesen sem.

Ha lejár akkor egyszerűen nem hosszabbitanak szerződést

2014. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*nem
2014. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
és akkor a kilenc hónap alatt nem vagyok jogosult semmilyen juttatásra?
2014. ápr. 23. 16:22
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nem. És ha megszűnik a munkahelyed a tb-d sem fizeti senki, csak te magadnak, vagy rászorultsági alapon kérheted hogy az önkormányzat fizesse helyetted. Viszont ha van elég munkaviszonyod akkor a munkahely megszűnése után elmehetsz munkanélkülire 3 hónapig, addig van tbd is.
2014. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.. elég elkeserítő hogy ennyire támogatják a kismamákat.. szóval a lényeg, 9 hónapig ülök otthon a nagy hasammal és várom a csodát, amiből majd kiságyat vehetek a gyermekemnek.. csodálatos
2014. ápr. 23. 16:28
 6/16 anonim ***** válasza:
Sajnos ha a szülés pillanatában nincsen élő munkaviszonyod vagy nem vagy munkanélküli segélyen, akkor utána TGYÁS és GYED sem fog járni, csak GYES és családi pótlék, meg családi adókedvezmény.
2014. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
értem.. hát köszönöm.
2014. ápr. 23. 16:37
 8/16 anonim ***** válasza:

Szedjük szét.


Korántsem biztos, hogy nem hosszabbítják meg a szerződésed a terhesség alatt, vannak normális főnökök, akik figyelembe veszik, hogy a kismamának ezen sok műlik.


Ha veszélyeztetett terhesként mész táppénzre, nincs betegszabadság (ami nem két hét, hanem 15 munkanap), azonnal táppénzzel indul.

Amit tehetsz: álláskeresésit igényelsz, ha nem hosszabbítják meg a szerződésed, megnézed, hány nap jár (nem biztos, hogy 90). Kiszámolod, mennyit lenne célszerű ebből a szülés előttre átvinni, hogy kapj tgyást és gyedet. A kiszámolt időpontban lemondod az álláskeresésit, innentől számítva 45 napig az eü ellátásra még jogosult vagy. Azokra a napokra, amíg újra meg nem igényled az álláskeresési folyósítását, fizeted az eü szolg. járulékot. Igen, havi majdnem 7ezer ft a semmiből, de ha így csinálod, nem csak gyest kapsz 3 évig. (kérdés persze, megvan-e a 365 nap jogviszonyod)

2014. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a 365 nap munkaviszony folyamatos vagy 2 év alatt 365 nap?
2014. ápr. 23. 17:13
 10/16 anonim ***** válasza:
A főnök jóindulatán múlik, hogy hosszabbít-e szerződést. Az ő jóindulatát mondjuk el tudod azzal talán nyerni, hogy nem mész el egyszerre táppénzre (ha nincs okod rá persze), hanem dolgozol.
2014. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!