Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor intézzem el az apaságit?...

Mikor intézzem el az apaságit? Nem korai még? Van még valami papír amit szülés előtt kell elintézni? Mi az? és azt mikor?

Figyelt kérdés

30+4 hetes terhes vagyok

köszönöm előre is :D


2011. júl. 5. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem korai, ilyenkor már elintézheted az apaságit. A tgyás meg a családi pótlékos papírt szülés után kell, de ha most ráérsz és unatkozol, kitöltheted előre amit már ki tudsz, nem lesz rá annyi gondod a baba mellett. Nyomtatványokat találsz az interneten.
2011. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szerintem nincs lejárati ideje az apaságinak akkor amikor akarod,csak egyszerűbb nem az utolsó napra hagyni.

családi adókedvezményt már most is megkapod ha kéred.

2011. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Már nyugodtan intézheted,nem korai;amennyire tudom más papír nem kell.
2011. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták,hogy maximum egy hónappal szülés előtt lehet megcsináltatni,de mivel én veszélyeztett voltam így kiállították hamarabb!
2011. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én tavaly júlusba szültem, és addig nem állították ki az anyakönyvi kivonatot, amíg egy friss, - azon a napon is érvényes, amikor szültem- közjegyzői papírt nem csatoltam, hogy nem éltem bejegyzett kapcsolatba. Amikor megcsináltattuk, azt mondta az önk-at, hogy amíg szülök, érvényes lesz, ők kérték meg hivatalosan, hogy nem éltem bejegyzett kapcsolatba, mégsem volt elég.
2011. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is 30 hetes vagyok, jövő héten megyek a dokimhoz, akkor adja az igazolást a fogamzás és a szülés idejéről. Ezután egy hét nyaralás, tehát a 33. héten tudom intézni, ha apának is megfelelő időpontot találunk. (ő egy kicsit elfoglalt). Nagyon remélem, hogy nem lesz késő, de szerintem nem.
2011. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, és nem lehet korai, nem jár le a papír, ez tévhit. Múlt héten kérdeztem ki az ügyintézőt.
2011. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi a 32. héten intéztük, de már most is intézheted, nem korai és nincs lejárati ideje. Nekem az orvosom azt ajánlotta, hogy a 35. hétig csináltassuk meg, mert utána már bármikor jöhet a babó. Ha esetleg valamiért nem sikerülne a várandósság alatt megcsináltatni, szülés után is lehet, de akkor már bonyolultabb és fizetni is kell érte.


37 hetes

2011. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34 hetes vagyok és a héten tervezzük megcsináltatni!!én úgy tudom hogy 180 napnál nem lehet régebbi!!!
2011. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért nem tudják elfogadni az emberek, hogy az apasági nem jár le.

Már egyszer belinkeltem a hivatalos oldalt, keresse meg akit érdekel, még egyszer nem fogom. Az áll benne, hogy ha a doki igazolja a fogantatást bármikor kikérhető és visszavonhatatlan!

Én már a 26. héten megcsináltattam mivel akkor volt időm elmenni, a következő héten postán kiküldték.

2011. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!