Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Légyszi valaki foglalja össze...

Légyszi valaki foglalja össze nekem mennyi a különbség a juttatások összegében egy és három gyerek esetén?

Figyelt kérdés
A múltkor láttam erről egy táblázatot, most nem találom. Csak kíváncsi vagyok. A családi adókedvezmény összege is érdekelne, mindkét esetben! Egy gyereknél maximum 10 ezer. És 3-nál? Mert most 2014-ben variáltak vele valamit.
2014. ápr. 23. 19:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
15%
Fognak is még variálni, hála a kétharmadnak. Remélem minél többet vesznek el, azt érdemli a nép.
2014. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
45%
3 gyerekre szinte teljes adó,mentesség érhető el, összeg keresettől függ, akár havi 100 ezer is lehet, persze ahhoz nem minimálbért kell keresni.
2014. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:

adókedvezmény 2 oldalán a táblázat

[link]


családi pótlék, itt is van táblázat

[link]

2014. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
13%

mondjuk kicsit hihetetlen, hogy egy gyerek után 10 ezer az adókedvezmény, 3 után meg 99 ezer.

jó lenne ha írna olyan, aki konkrétan kapja is.

2014. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
37%

Miért lenne ez hihetetlen?

Egy gyerek a társadalomban még a szüleit sem reprodukálja. Két gyerek még csak a szülők nyugdíját termeli majd ki, három gyerek után meg majd talán az állam is jól jár.

2014. ápr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
37%

annyira jól jár az állam, hogy 300ezer alatt kereső 3 gyerekes egy fillér adót és járulékot nem fizet, se tb-t, se nyugdíjat, kizárólag a másfél százalékos munkaerőpiacit...

De jár orvoshoz, sőt, hordja a három gyerekét, nyugdíja is elsz a nulla befizetés ellenére... és lehet, hogy az én egyetlen gyerekem több adót és járulékot ad majd az államnak orvosként, mint az ő három gyereke, akik lehet, hogy mind munkanélküliek lesznek...

2014. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
aztért hihetetlen,. mert nem látok benne arányos elosztást. de ezért miért kell lepontozni..
2014. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy kinek milyen okos lesz a gyerek senki nem tudja. 3 felnőtt 3 fizetéssel többet ér az államnak mint 1 egy fizetéssel.
2014. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
0%

és aki mondjuk 90 nettóra van bejelentve, de van 3 kiskorúja, az 180 ezer nettot kap?

én ezt nem értem

2014. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
62%

"orvoshoz, sőt, hordja a három gyerekét"


Miért te a gyerekeid után milyen TB fizetsz? Minden gyerek ingyen jár orvoshoz mivel az állam biztosítja az egy gyerekesnek is.

2014. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!