Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen pénzre vagyok jogosult...

Milyen pénzre vagyok jogosult így?

Figyelt kérdés
Első gyermekem most lesz 2 éves július15-én. gyedem akkor jár le. Tavaly áprilisban megszűnt a munkaviszonyom. Most várom második gyermekemet július 30-ra. Lehetőségem nyílt, hogy munkaviszonyom legyen kb. egy hónap múlva és ez 2 évre szól. De nem fogok dolgozni, csak munkaviszonyom lesz. Segítséget kérek, mert nem értem, ezzel jogosult vagyok más juttatásra mint, a gyes? Előre is köszönöm !
2014. ápr. 24. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézzük csak, meg kell lennie a 365 napnak, úgy, hogy a passzív gyed ideje nem számít bele. Vagyis 2012 július és 2014 július közt kell meglennie. Gondolom 2012 júliusától lehettél tgyáson, ami beleszámít a 365 napba, illetve 2013 áprilisig voltál rendesen gyeden. Vagyis 2012 július és 2013 április közt csak 9 hónap telt el. Ha májustól bejelentenek, akkor még összejöhet a 12 hónap, de ugye necces, úgy látom minden nap számít. Itt kérdés, pontosan mikor jelentenek be és persze a baba mikor érkezik, hisz akár 2 héttel előbb is jöhet, ami nem biztos, hogy neked jó. Vagyis kb. 9 hónapod van meg jelenleg a 365 napból, kell még jó 3 hónap a gyedhez és persze a szüléskor is biztosítottnak kell lenni.

Viszont tgyásra biztos hogy jogosult vagy, mert érdekes mód ebbe beleszámítják a biztosítás megszűnése után folyósított gyed idejét is, ezt ne feledd! Mindenképp javaslom, hogy járj utána az OEP-nél.

2014. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ugye tudjátok, hogy ez így nagyon rizikós, és simán rámehet a munkáltatódra a Nav.
2014. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szerethet aki bejelent, hogy válall miattad egy biztos NAV vizsgálatot. De még így is necces, hogy meg lesz e a 365 nap.
2014. ápr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat.KEDVES HOZZÁÉRTŐK SEGÍTSETEK!!! Felhívtam az OEP-et is azt mondták, hogy a tgyás-hoz is kell a 365 nap biztosított idő, Nekem van most akkor 285 napom. Ehhez még kellene 80 nap. Jó e az elgondolásom, hogy jövőhéten bemegyek a munkaügyi központba és miután lemondta a passzív GYED-emről, kérem az álláskeresési támogatást (ez 3 hónap lehet maximum). Július 20-ig ha nem születik meg a baba (de július 30 előtt meg jó lenne ) akkor meg is lesz a 365 biztosított napom. Jól értem ?? Tudom, ez csúnya dolog, hogy egy baba szülessen már igényünk szerint....de szeretnék megadni neki mindent!
2014. ápr. 25. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!