Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyermekem 2 éves, szeretnék...

Gyermekem 2 éves, szeretnék visszamenni dolgozni de mi van ha nem veszik be a bölcsődébe? Mennyi nevelési támogatásra számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyed után gyes jár ami havi 25 ezer FT.



Akkor mérges leszel az ilyen, hú én gyerek mellett diplomáztam is emberekre.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__bolcso..

2014. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most jöttünk a védőnőtől.Megkérdezte hogy bölcsi terén mi a helyzet.Mondtam,hogy nincs bölcsi én otthon vagyok vele bár annyira szeretne járni közösségbe hogy mindig sírás van ha látunk egy bölcsis -óvis csoportot.A munkahelyemre nagyon visszavárnak aminek örülök mert anyagilag nem vagyunk eleresztve.Azt mondta a védőnő hogy a jelentkezést adjam be,ha nem vennék fel akkor kapok támogatást.A bölcsibe azt mondták hogy tavalyrós is vannak jelentkezők.Szóval sok esély nincs a felvételre.Ezért tettem fel a kérdést.A támogatás az nem a gyed és a gyes.Ez nevelési segély az elutasított rászoruló családoknak.
2014. ápr. 25. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallottam. Talán településfüggő. Az én lányom most lesz 3, beírattam oviba, de nem nagyon bíztattak, helyhiány van. 3 éves korától dolgoznék, de úgy néz ki maradhatok itthon még egy évet. 3 éves kora után gyes sincs.
2014. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem most lesz 3, hanem ősszel lesz 3. Mivel nem tölti aug végéig be, nem kötelesek bevenni.
2014. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még ilyen támogatásról jó helyen laksz:-)


Amúgy minél hamarabb jelentkezzetek a bölcsibe, hátha szerencséd lesz. Bár erre gondolhattál volna hamarabb is. Az enyémek 21 hónaposan kezdték a bölcsit, de mi már beadtuk a jelentkezésünket fél éves korukban.

És így sem voltunk az elsők között.

2014. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg családi napközi nincs a környéketeken, munkahelyed környékén. Vagy a munkahelyed környékén másik bölcsi. Pl a mi babónk sem a helyi oviba fog járni, hanem ahol dolgozom (kb fél óra út és azért reggel-este elég macerás lenne időre menni érte). Épp most voltunk beíratkozni, ő januárban volt 2 és így még nem az ovi részbe, hanem a családi napközibe vették fel (de azt is az ovi működteti), annyi eltérés van, hogy ott fizetni kell (60Ft/óra), tehát amennyit ott van annyit kell fizetni, de ha minden nap megy is egész napra, akkor is max 10ezer).
2014. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez a bölcsi konkrétan a házunkkal szemben van.Nem szeretném messzebb vinni.Mondta a védőnő hogy április 1- máj 30 ig van beiratkozás.Havi 11000 ft mindennel.Remélem hogy sikerül.
2014. ápr. 25. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!