Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásra számithatunk?

Milyen támogatásra számithatunk?

Figyelt kérdés
Első gyermekünket várjuk junius közepére és egy év munkaviszonyom van visszamenöleg 2 honapja munka nélküli vagyok és azt szeretném megtudni töletek h mire számithatunk ha a baba megszületett milyen támogatásokat kaphatunk?
2014. febr. 6. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:

ha szülés pillanatában nem lesz élő munkaviszonyod, akkor csak csp és gyes jár majd

emellett egyszeri anyasági támogatás, ha meglesz a baba és igazolhatóan megjelentél legalább 4x terhesgondozáson

apa igényelhet családi adókedvezményt, ha van munkahelye

2014. febr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha aszüléskor nincs munkaviszonyod, csak GYES+családi. Kb. 38ezer Ft összesen.

Ezen túl egyszeri anyasági támogatás: 64 125 Ft.

A férjed igénybe tudja venni a magzati adókedvezményt már most.

2014. febr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Grétiske válasza:
48%
Ha megszűnt a m.viszonyod a terhesség alatt,részesülhetsz Gyed-ben az illetékes munkaügyi központon keresztül.Tehát az összes leszámolási dokumetumodat be kell vinni a mukaügyi hiv-ba és ott kiszámolják pontosan mi jár és mi nem..próbáld meg,nekem is így jött ki a lépés 2009-ben,azóta lehet,h változott vmi,de egy próbát megér,biztos figyelembe veszik az 1év munkaviszonyt.
2014. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor jár tgyás és gyed, ha a szüléskor is vagy a tgyás igénylésekor van élő munkaviszonya vagy akkor van álláskeresési segélyen. Mivel 1 év munkaviszonya van, így csak 1 hónap álláskeresési jár. Ha azt most kihasználja, akkor mindenképpen munkahely kell a tgyás és gyed igényléséhez. Ha nincs élő munkaviszony vagy nincs álláskeresési segélyen, mikor a tgyást igényelné, akkor gyes jár, családi pótlék havonta.

Egyszeri anyasági jár még, ha megvan a 4 orvosi pecsét a terhes könyvben, kb. 64 ezer Ft.

2014. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Grétiske válasza:
Nem szeretnék vitatkozni,de nekem is a terhesség ideje alatt szűnt meg a m.viszonyom,bár hangsúlyozom 2009-ben született a gyerek,meg volt az 1 év munkaviszony,így jogosult voltam a Gyed-re,tGyás-re nem,mert az munkaviszonyhoz kötött volt már akkor is,tehát a munkaügyi hiv-on keresztül kaptam az ellátást a szülést követően a gyerek 2 éves korig,majd a 3. évben Gyes-re korlátozódott. Ez így volt akkor,most nem tudom,de nem gondolom,h túl sok minden változhatott.
2014. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék vitatkozni, de...

Grétiske!

2009 óta rengeteg dolog változott a Tgyás, Gyed, Gyes jogosultsággal, sőt a Táppénzzel kapcsolatban is.

Hidd el, ha nem talál állást addig, nem fog járni neki Tgyás, Gyed.

2014. febr. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2009-ben nem max. 3 hónap volt az álláskeresési segély, hanem ha jól emlékszem 9 hónap körül. Úgy azért könnyebb volt elmenni munkanélküliről tgyásra vagy gyedre.

Egy év munkaviszony után 1 hónap álláskeresési jár most csak. Ha most azt az 1 hónapot kihasználja, akkor utána munkát kell keresni, akkor is, ha megvan az 1 év munkaviszony. Sőt, ha még jobban visszaemlékszem, 2009-ben nem is 365 nap kellett, hanem elég volt 180 nap is a gyedhez. Szóval, azóta igencsak nagy változások voltak.

2014. febr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!