Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Édesapám igényelheti a tgyást...

Édesapám igényelheti a tgyást és a gyedet helyettem, ha nyugdíjas?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kisbabám,jelenleg pedig útban van a kis tesó DE az a probléma,hogy az én munkaviszonyom megszűnt még a gyerekem tgyás ellátása alatt,tehát ahogy így utánna néztem a dolgoknak,csak az alanyi jogon járó gyesre lennék jogosult...ez nagyon durva szitu így...a páromnak nincs munkaviszonya,nyilván dolgozik,csak feketén.Ezért gondoltam édesapámra!Egyébként így a családi adó kedvezmény sem jár?Légyszi segítsetek,mert nagyon kétségbe vagyok esve!!!

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!


2014. ápr. 27. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem nem igényelheti ő.

Viszont azt megtudod csinálni, hogy a kicsire nem igényled meg hanem hagyd a nagyra a gyed-et. Amikor pedig ő betölti a 2 éves kort akkor meg megigényled a kettőre a gyest vagy visszamész dolgozni.

Adókedvezmény addig jár amíg gyed-et kapsz. Apa keressen normális munkát.

2014. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minek kellett lepontozni? Oké sötét szobába tv fénynél írok, pár betű lemaradt de szerintem érhető.

Attól még nem tudja igényelni a papa a tgyás, gyed-et. Tgyás-ra még az apa sem mehet, mivel gyermekágyas időszaka nem lehet egy férfinak és gyed-re is max egy éves kora után mehetne az apa, de nem a nagyapa.

2014. ápr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves első!Megfogadom a tanácsod!

Köszi!

2014. ápr. 27. 23:46
 4/5 anonim ***** válasza:

A nagyobbik gyerek után hagyd a gyedet, a kicsire meg születése után meg tudod a nevedre igényelni a gyest a gyed extra miatt. Vagyis a nagyra kapod a gyedet 2 éves koráig, a kicsire meg születésétől a gyest 3 éves koráig. Egyszerre kaphatod a két ellátást.

Gyedre sajnos nem mehet nagyszülő, csak a gyermek szülei, ha megvan a jogosultság.

2014. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Így már minden világos!!!

2014. ápr. 28. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!