Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom nyugdíjas, igényelheti...

Anyósom nyugdíjas, igényelheti a GYES-t?

Figyelt kérdés

Szeptembertől én vissza szeretnék menni dolgozni, 8 órában. Olvastam, hogy akkor már én nem kaphatom meg a gyest. Kisfiam 1 éves, anyós nyártól lesz nyugdíjas. Ha ő fogja igényelni a GYES-t, attól függetlenül a pici járhat bölcsibe, nem? Azt tudom biztosan, hogy egy háztartásban kell élniük, hogy megkaphassa a támogatást. De viszont én mindenképp szeretném bölcsibe íratni a picit.

Tehát úgy is megkaphatja anyósom a gyest, hogy a fiam bölcsibe jár?


2011. márc. 10. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajna a gyerek nem mehet bölcsibe (nappali ellátást biztosító intézménybe). Tehát a nagyi csak akkor kaphatja, ha ő vigyáz a gyerekre, nem a bölcsi. Mi is ezért nem kaphatjuk :-(
2011. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem, ha bölcsibe viszed a gyereket, akkor a nagyszülőnek nem jár gyes:

"nem jár gyermekgondozási segély a nagyszülőnek, ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el."

2011. márc. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!