Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akinek nem volt segítsége a...

Akinek nem volt segítsége a baba körül, hányszor voltatok idegesek? Veletek is előfordult, hogy kiabáltatok a baba előtt?

Figyelt kérdés
Sajnos néha nem tudom,hol levezetni..bűntudatom is van utána mindig emiatt,de miután ideges vagyok,és megnyugszom,utána ugyanúgy játszok a gyerekemmel meg minden. Hála istennek elég mosolygós babám van, csak olyan rossz mégis utána, a párom meg olyannak lát ilyenkor,mintha kifordultam volna önmagamból..holott csak nagyon nehéz,mert sokszor minden rám szakad..és összejön minden,beteg a gyerek,ügyet kell intézni, nincs akadálymentesítés, nem akar enni...és úgy összegyűlik,és olyankor nehéznek érzem,és irigykedek azokra,akiknek az anyukájuk leveszi ezeket a terheket..nem tudom van-e itt olyan,aki érti miről beszélek,és nem csak tanácsot tud adni,hanem átérzi..

2014. ápr. 28. 12:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szia,


Megértelek, gond mindenhol és mindenkinek van ami feszültséggel és idegességgel jár. Egy gyerek gondokkal és felelősséggel jár persze. De olyankor le kell higgadni, nem ok arra, hogy egy baba lelki világa tönkre menjen mert épp mással vagy más valamivel vannak gondok.

Azért sem éri meg, mert később nyűgös (nem akar enni) visszahúzódó lesz. Én megmondom őszintén, hogy letojom a problémákat majd megoldódik minden idővel. Másra nem érdemes irigykedni, más is letojja ezért látod, hogy másnál "más" a helyzet. Elhiszem, hogy nehéz, senkinek sem könnyű. Első a baba, én így voltam vele és így is leszek. Ha pedig probléma van kimegyek rágyújtok egyet sétálok és lehiggadok.

2014. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom megjátszani magam a gyerek előtt,mert nagyon érzelmes (aki kimutatja amit érez) és temperamentumos ember vagyok .. ha feszült vagyok látszik..ha ideges vagyok kiabálok..nem tudom magam megjátszani,cigizni sokat nem merek mert még reggel este szopik..max 1 szállal de azt se nagyon, sétálni nehéz egyedül vagy félrevonulni,mert nem tudom másra bízni..
2014. ápr. 28. 12:55
 3/25 A kérdező kommentje:
Azt azért nem gondolnám hogy lelki sérült lesz,hiszen később már meg tudom neki magyarázni,hogy a mami nem rád haragszik..csak ideges..max ő is ilyen temperamentumosan fog reagálni..nagyon nehéz elkendőzni a problémákat,és bizonyos szintig szerintem nem is lehet..mert az se jó,ha színjáték megy
2014. ápr. 28. 12:57
 4/25 A kérdező kommentje:
kiabálás után sokszor szopizni akar és meg is kapja...ilyenkor érzi,hogy nem rá haragszom.. [link]
2014. ápr. 28. 12:59
 5/25 porcukormókus ***** válasza:
En is eleg lobbanekony vagyok, de en azert ebbol nem csinalok olyan nagy ugyet. Persze van, amikor tulzasba esem, es kiabalok, dehat ez vagyok en, es ezt a gyerekeim elott sem szeretnem igazabol nagyon elsumakolni. De az is en vagyok, aki nagyokat nevet veluk, hozza-viszi oket ide-oda, aki meset olvas este, vagy aki ejszaka pattan, ha valamelyik sir.
2014. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én is mindig felkelek hozzá megszoptatom, már 14 hónapos még mindig megszoptatom éjjel ott ülök mellette..de amikor kikelek magamból akkor ordítok rendesen..ilyen vagyok, a párom is sokszor idegesít, a baba óta sok köztünk a feszkó,mert segítség híján mindenki csak a másikra mutogat, hogy kinek mi itthon a feladata..egymás hibáztatása megy..sajnos nem tudok hova menekülni,hol kiadni magamból,csak a páromon...
2014. ápr. 28. 13:06
 7/25 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam is ez van sajna, apa külföldön dolgozik, segítség semmi. Plusz a 88 éves nagypapám akivel borzaszto nehéz, és a strok következtében félig lebénult és szellemile visszaesett anyukám. Sokszor majd megőrülök és szine ugyanazt érzem, mint Te. :( Ráadásul a fiam épp dackorszakát éli. Annyira szeretnék én is olyan nyugodt, kiegyensúlyozott anyuka lenni végre, mint a többiek. Van, hogy jó ideig sikerül is, de aztán megint jön valami. Egyébként a párom pont ezt mondja, amit a tiéd.Szóval nem vagy egyedül ezzel.
2014. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 porcukormókus ***** válasza:

Mennyi idos a pici?

Nalam a nagy 3lesz, a kicsi masfel. Es igaz is, a nagylanyom mar nagyon masol engem, emiatt probalok en is visszavenni az arcombol. Ami nem nagyon megy...

Na az tuti, ha meg dohahonyoznek, gyakran fustolnek kint a teraszon.. :s ;)

2014. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Néha ordítozok mint egy idegbeteg, de amúgy pszichésen semmi bajom nincs, a gyerekemet is szeretem,tudom,azt is tudom,hogy nem kéne előtte...de mégse tudom visszafojtani, sok anyuka úgy érzem nem is mer erről beszélni,akinek meg sok segítsége van,az meg eleve,hogy elítéli ezt a fajta reakciót..
2014. ápr. 28. 13:10
 10/25 A kérdező kommentje:
14 hónapos, biztos hogy már másol de képtelen vagyok higgadtan, nyugodtan reagálni..én azért reménykedem..az én szüleim is veszekedtek,volt hogy kiabáltak, persze szar érzés volt mindig mert nem tudtam mi van..mondjuk ha odajöttek volan és azt mondták volna hogy nincs semmi baj..akkor talán nem éreztem volna bizonytalanul magam.., de amúgy társaságba mégis tudok viselkedni,szóval nem ordibálok olyan helyen ahol nem kéne, csak itthon:)
2014. ápr. 28. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!