Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van olyan szervezet ami segít...

Van olyan szervezet ami segít a fizetés és a tgyás közötti hónapban? Pont akkor szülök.

Figyelt kérdés

fizetést már nem kapok, a tgyás jún-ban jön.

most mindent kifizettem.

ha máj-ban szülök nullával leszek itthon az egész hónapban..


2014. máj. 1. 09:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem a problémádat. Tudtad, hogy mikor fogsz szülni. Miért nem tartalékoltál? Hogy oldod meg a normál hónapokat? Hónap elején elköltöd a pénzt utána meg várod a következő hónap elejét? Hol a papa fizetése?
2014. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyent biztos nem találsz, ott az apa fizetése.

Nem tudod igazolni a munkát akkor hogy jár egyáltalán tgyás?

2014. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Most nem értem. 8 hónapod volt rá, hogy felkészülj erre az időszakra. Ha már megigényelted a TGYÁS-t, akkor tudtad, hogy nagy valószínűséggel májusban szülsz (hiszen 28 nappal a kiírt dátum előtt lehet igényelni). Miért nem tartalékoltál?

Nem hiszem, hogy van olyan szervezet, amitől ilyen esetben kérhetnél pénzt, esetleg rokonoktól, munkatársaktól kérj kölcsön.

Na, és persze a gyereknek van apja is, ő is fedezheti most a kiadásaitokat.

2014. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
azzal hogy magyarázkodnék és mindenki megértene, nem lennék előrébb
2014. máj. 1. 11:29
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok: Miért is lettem leszavazva? Szerintetek nem jogosak a kérdéseim? Hová lett a kérdező?
2014. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs. látom közben válaszoltál, de ettől nem lettünk okosabbak. Én továbbra sem értem a problémádat.
2014. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Van több szervezet is, amelyik rászorulókon segít, de leginkább ruhákkal, esetleg tartós élelmiszercsomaggal. Olyan segélyszolgálat, ami pénzt ad, nincs, hiszen nem lehet követni, hogy mire megy el az összeg.

Egyedül az önkormányzat tud pénzbeli támogatást adni, próbáld ott, hátha.


A másik: nehéz úgy segíteni, ha nem árulod el, hogyan kerültél ilyen helyzetbe...mert ha pl a munkahely nem fizet, pedig kéne, akkor munkaügyi bíróság, ha a gyerek apja nem akar támogatni, akkor az megint más eset, más ötletekkel.

2014. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
kivel élsz egy háztartásban? ha egyedül (úgy gondolom, nincs apa, ezért nem válaszolsz ezekre a kérdésekre), akkor menj be a családsegítő és gyermekjóléti szolgálathoz, mondd el a szitut, ha tudnak, segítenek, átmeneti segély, vagy akár élelmiszercsomag
2014. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ugy tunik, az anyasagi tamogatast szamba se vetted, alanyi jogon jar minden szulo nonek a szules utan kozvetlenul igenyelheto, kb. 60 ezer ft.
2014. máj. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!